שדרוג חדר השינה: 5 טיפים לעיצוב קל ופשוט

שדרוג חדר השינה

חדר השינה הוא המרחב החשוב ביותר בבית שיש לשים עליו את הדגש – משום שבמקום זה אנו צוברים אנרגיה בלילה עבור שעות היום, ובמקום זה אנו נחים וישנים, מבלים עם בני הזוג ומתכרבלים עם הילדים. אם חדר זה דורש שינוי: יש לשדרג את חדר השינה וחשוב לא להזניחו משום שהתעוררות ולינה בחדר מוזנח תשפיע עליכם לאורך כל היום…אז כיצד משדרגים? הנה מספר טיפים טובים:

בחירת ארון לחדר שינה

מרבית חדרי השינה מכילים גם חדר ארונות או ארון בגדים – מה שמשפיע מאד על סידור ונראות החדר. הבגדים שלנו רבים במספר ויכולים ליצור כאוס בחדר ועל המדפים, בעיקר אם הם לא מסודרים ונשפכים לכל עבר. כדי לסדר את החלק הזה של החדר חשוב לרכוש ארון נוח ופרקטי המתאים לגודל החדר ולכמות הבגדים. אם חדר השינה שלכם קטן יחסית, תוכלו לרכוש מתוך מגוון של ארונות הזזה, ארון מתאים שיחסוך מקום בעצם היותו ללא דלתות שנפתחות כלפי חוץ. ארונות הזזה נחשבים נכונים יותר עבור חדרי שינה קטנים.

הוספת שטיחים

שטיח בחדר שינה מתאים עבור מי שרוצה לפסוע על מצע רך לפני שהוא הולך לישון וכשהוא קם בבוקר. את השטיח אפשר למקם לפני המיטה (חשוב לא להכניס את השטיח מתחת למיטה משום שכך נוצרת תחושה של צפיפות ולא של מרחב רחב), או באזור בו אתם מניחים את הרגליים כשאתם קמים בבוקר. עוד אפשר לבחור שני שטיחונים קטנים שניתן לפרוס לצידי המיטה ויש להתאים את סגנון השטיח למראה הכללי של החדר, כמו למשל סגנון כפרי עם שטיחי צמר בעבודת יד, או שטיחי שאגי לבנים למראה נקי ומודרני.

ומה עם וילונות?

בין היתר מומלץ להוסיף וילונות לחלונות גדולים או בינוניים וכדאי לבחור וילונות תחרה או וילונות שקופים למען הצללה טובה, אבל גם לכניסת אור טבעי לחדר בשעות היום.

בחירה במצעים איכותיים בלבד

איכות השינה שלנו נמדדת גם על פי המזרן וגם המצעים עליהם אנו ישנים. מצעים שאינם איכותיים מבדים סינטטיים לא יספקו לנו את השינה הנעימה ויציקו לנו במגע עם הגוף והעור. כדי לשדרג את מראה המיטה שלנו וגם כדי לשפר את איכות השינה, מוטב לרכוש מצעים עשויי כותנה בלבד. בדקו את אחוז צפיפות הבדים של הסט ופתחו אותו קצת לפני הרכישה תוך העברת כף היד על הבד כדי לחוש את המגע שלו.

בחירת מצעים נאים שמתכתבים עם סגנון עיצוב החדר תספק מראה נפלא כשהמיטה מסודרת ולא תצטרכו להוסיף כיסויי מיטה אם אין לכם זמן לכסות את המיטה בכיסוי נאה בכל בוקר. אם אתם רוצים לבחור כיסוי מיטה ויש לכם זמן לפרוס אותו בבקרים על המיטה: תוכלו לבחור מגוון כיסויי מיטה נהדרים שמשדרגים לחלוטין את מראה החדר עם צבעים יפים, טקסטורות נאות ובאמצעות מראה עשיר שהם מספקים למרחב.

טאצ' אחרון עם עציצים ופריטי נוי

כעת יש להכניס אלמנטים של צבע וחיים לחדר. בחרו עציצים ופרטי נוי שאפשר להניח על מדפים וחלונות וגם בין ספרים במידה ויש לכם ספרייה בחדר השינה. הכניסו פסלונים קטנים וצבעוניים שיוסיפו צבע לחדר ועציצים ירוקים כמו סנסיווריה צבעונית שאפשר להכניס למרחב המגורים משום שהיא נותנת המון צבע וחיים לכל מרחב.

אם יש לכם תמונות יפות של האהובים שלכם מסגרו אותן במסגרות אלגנטיות ועצבו קולאז' של תמונות יפות ומעניינות בחדר השינה. כל הפריטים האלה יעשו לכם טוב על הלב, גם כשאתם מתעוררים בבוקר וגם לפני שאתם הולכים לישון.