מפנקים ונעימים: איך בוחרים מזרנים איכותיים למיטה זוגית?

מזרנים איכותיים למיטה זוגית

היום כבר ברור לכולם כי איכות השינה שלנו היא משמעותית כשמדובר על שמירה על הבריאות. לא רק הבריאות הפיזית מושפעת ממנה אגב כמו שמירה על הגב ועמוד השדרה, אלא שהיא משפיעה גם בריאות הנפש במידה רבה כששינה מספקת ורציפה מפחיתה מתחים וחרדות ואפילו משככת דיכאון. בדיוק בגלל זה אנשים מקפידים על שעות שינה מסודרת, משתדלים שלא לאכול ארוחה כבדה לפני השינה שתשבש אותה ועוסקים בפעילות ספורטיבית הידועה כמסייעת בשינת לילה טובה יותר. בנוסף, רבים מבינים היום את החשיבות הגדולה בבחירה של מזרן חזק ואיכותי שיבטיח שינה טובה. אם גם אתם מחפשים מזרן זוגי כזה, הנה כמה טיפים שאולי יעזרו לכם.

חומר ייצור

היום ניתן למצוא מזרנים העשויים מסוגים רבים של חומרים, החל מספוג פשוט וזול ועד למזרני ויסקו עם איכויות אורטופדיות. בשביל שינה טובה ורציפה רצוי לבחור מזרנים איכותיים למיטה זוגית וההמלצה הטובה ביותר שאפשר לתת היא ללכת על מזרנים העשויים מלטקס. הלטקס מאפשר תמיכה מדויקת יותר בגב ובעמוד השדרה, מסייע לפיזור נכון יותר של חום הגוף ומתאים באופן מיוחד למי שסובל מאלרגיות וגירויים בעור כיוון שכמעט ואינו מעורר תגובות כאלה.

גודל

כשמדובר על מזרן זוגי כמובן שהגודל משחק תפקיד חשוב ביותר בבחירה. ישנם מזרנים בגדלים הזוגיים הסטנדרטיים של 1.40X1.90 שלרוב מתאימים לכל הזוגות. בנוסף תוכלו למצוא גם מזרנים גדולים יותר המתאימים למיטות מסוג קווין סייז וקינג סייז המתאימים למי שרוצה להתפנק קצת יותר. שימו לבחור את הגודל בהתאם לגודלה של המיטה וכמובן לבחור את המיטה בהתאם לגודל החדר שלכם. מיטה גדולה מדי ביחס לחדר תתפוס הרבה מקום ולא תאפשר לכם לנוע בחדר בנוחות.

עובי

חשוב לשים לב כי מזרנים מגיעים בעוביים שונים והעובי של מזרן לאו דווקא קשור באופן ישיר במחיר שלו. ישנם מזרנים עבים יותר זולים יחסית ולעומת זאת ישנם מזרנים דקים במחירים יקרים וזה תלוי בעוד כמה פרמטרים משמעותיים. מה שאתם צריכים לקחת בחשבון זה את הנוחות וההעדפה שלכם. לרוב מזרנים עבים יותר מספקים תמיכה אורטופדית משמעותית יותר ולכן לא מומלץ לרכוש מזרן דק למי שסובל מבעיות וכאבים בגב או בעמוד השדרה.

ניקיון ותחזוקה

חשוב לזכור כי כל מזרן שהוא מתלכלך וצובר כתמים עם הזמן ולכן חשוב לבחור במזרן שהוא קל יחסית לניקוי. שימו לב כי ישנם מזרנים המגיעים עם הוראות ניקוי ברורות וכאלה שניתן לנקות במקומות מקצועיים המיועדים לכך. בנוסף חשוב לדעת כי מזרני קפיצים נוטים להיהרס עם הזמן כאשר לרוב התיקון לא ממש משתלם. חשוב לזכור גם שרמת הניקיון של המזרן קשורה גם היא באיכות החיים ובאיכות השינה שלכם, וכדאי להשקיע מחשבה בבחירת מזרן שתוכלו לנקות בקלות.

לסיכום, חשוב לקחת בחשבון את כל הפרמטרים האלה לפני רכישת מזרן זוגי. אם תקחו את כל הדברים האלה בחשבון מראש תוכלו למצוא מזרן מצוין שיתאים לכם בדיוק.