מה צריך לדעת לפני שבוחרים מזוזה לבית?

בחירת מזוזה לבית צריכה להתבצע תוך שימת דגש על בדיקה מדוקדקת של קלף ובית המזוזה, וזאת בכדי להבטיח כי אכן מדובר במזוזה כשרה. רגע לפני הרכישה, אלו הדברים שהכי חשוב לדעת לפני הבחירה.

רכישת מזוזה לבית: מהם הדברים שהכי חשוב לדעת לפני ביצוע הרכישה?

מזוזה מהווה ללא ספק את אחד הפריטים החשובים ביותר בכל בית יהודי. למעשה, גם חילונים וגם שומרי מסורת מעדיפים לבצע רכישה של מזוזה מתוך הבנה כי מדובר בתשמיש קדושה חיוני וחשוב לכל בית, בשל ההגנה הרוחנית, שמירה מעין הרע והחשיבות העצומה של המזוזה בראי היהדות. אולם, לצערנו לא פעם נופל פגם בתהליך הבחירה ובשל כך המזוזה נפסלת. אם אתם מתכננים לבצע רכישה של מזוזה, אלו הכללים החשובים שאותם צריך לדעת לפני הבחירה:

בחירת קלף כשר

ראשית, כדי לוודא שישנו קלף מזוזה כשר אשר נבדק ע"י סופר סת"ם, יש ליצור קשר עם המוכר ולאשר את אמינות המוצר. זה הזמן להסביר כי כאשר בוחרים קלף, ניתן לבחור קלף בנוסח אשכנז או נוסח ספרדי, אולם חשוב להבין כי הבדיקה היא זהה לחלוטין והיא נעשית מתוך מטרה לבחון באופן מדוקדק כי כל האותיות כתובות ללא רבב. למרבה הצער, ישנם לא מעט זיופים של קלפים ולכן עדיף תמיד להעביר את הקלף לבדיקה חוזרת, כל זאת בכדי להבטיח כי הוא אכן כשר.

מה צריך לדעת לפני שבוחרים - מזוזה לבית

רכישה מחברה מנוסה ובעלת המלצות

כאמור, לא פעם רכישה של מזוזה משתבשת בעקבות זיופים הן של הקלף והן של בית המזוזה. בשל כך, תמיד עדיף לבצע חקר שוק מקדים ולבחור בחברה מנוסה ובעלת המלצות אשר מתמחה בתחום של תשמישי קדושה כמו גם מעניקה שירות אישי המבוסס לא רק על תהליך רכישה מדויק ומקצועי אלא גם על ליווי לצורך בחירה של מזוזה מעוצבת אותה ניתן יהיה להזמין בגודל מסוים ובעיצוב אישי, כולל חריטה על גבי המזוזה עצמה. ניתן להתאים את עיצוב המזוזה לעיצוב הכניסה או לעיצוב מבואת הכניסה של הבית.

גודל הקלף

גודל הקלף אינו משמעותי ולכן אינו משחק תפקיד בתהליך הבחירה. אולם, שימו לב כי גובה המזוזה צריך להיות לפחות כ 10 ס"מ. בשנים האחרונות החלו חברות לספק שירות של רכישת מזוזה בהתאמה אישית, כל זאת בכדי להבטיח כי המזוזה תהיה מדויקת לצרכים הנדרשים של הבית ובייחוד כאשר מדובר לדוגמה בדלת כניסה גדולה.

השוואת מחירים

מזוזה היא לא פריט שקונים רק פעם אחת בחיים, ולכן השוואת מחירים היא חיונית לצורך חידוש המזוזות בעת הצורך ובוודאי כאשר מבצעים רכישה של מזוזה חדשה. המחיר של מזוזה בסיסית הוא לרוב אחיד אולם כאשר מדובר במזוזה מעוצבת המחיר יכול להאמיר גם למאות שקלים, ולכן תמיד עדיף להשקיע כסף במזוזה איכותית אשר עברה תהליך מדוקדק של כתיבה, הגהה, בדיקה ותכנון של בית המזוזה בהתאם לעיצוב הנבחר. רק כך תוכלו להיות בטוחים כי רכשתם מזוזה איכותית וכשרה.