איך בוחרים רופא משפחה קבוע?

בכל פעם שמתעוררת בעיה רפואית, אנו נדרשים לפנות לרופא המשפחה. בשל כך, בחירה של רופא היא חשובה מאין כמותה למען בריאותכם אך גם למען השקט הנפשי. במדריך זה נציג את הפרמטרים הבולטים אשר באמצעותם תוכלו להיות בטוחים בבחירה שלכם, ובטיב השירות הרפואי.

בחירת רופא משפחה: כך תוכלו להיות בטוחים בבחירה שלכם

תהליך של בחירת רופא משפחה הוא אחד התהליכים החשובים ביותר שאנו נדרשים לבצע, וזאת בשל העובדה כי הוא מהווה את הכתובת בעבור כל בעיה רפואית. למעשה, רובנו ממשיכים את הטיפול עם רופא המשפחה למשך שנים רבות בשל ההיכרות האישית, כמו גם לצורך התייעצות במקרים רפואיים סבוכים. רבים מבקשים להתייעץ עם רופאי משפחה מומחים בעקבות התעוררות של בעיה רפואית או חששות, ולכן חשוב להבין כי תהליך הבחירה מגלם בחובו חשיבה לטווח הרחוק ועל כן צריך להתבצע באופן מחושב ותוך שימת דגש על הפרמטרים הבאים:

אווירה נטולת שיפוטיות

מאחר והקשר עם הרופא הוא קבוע, חשוב לוודא כי האווירה היא נעימה ונטולת שיפוטיות. מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ עם הרופא, ובהתאם לכך לבחון עם עצמכם האם אתם מרגישים כי יש לכם דלת פתוחה לדבר ולהתייעץ כמו גם לקבל מידע באופן שאינו שיפוטי. נוסף לכך, חשוב לבדוק כי אתם מקבלים הסברים רפואיים בגובה העיניים ובאופן נגיש וברור, כל זאת מתוך מטרה להרגיש בנוח ונעים בזמן הביקור. על פי חוק, על כל מטפל למסור את כל המידע על הטיפול שעומד לקבל המטופל כדי שהמטופל יוכל לתת את הסכמתו לטיפול מבחירה ומהבנה של ההליך הצפוי בפניו, גם אם מדובר בבדיקה הפשוטה ביותר.

ניסיון

ככל שרופא המשפחה הוא בעל ניסיון בתחום, כך תוכלו לקבל מענה מדויק לצרכים הרפואיים שלכם כמו גם לצורך התייעצות בסוגיות רפואיות מורכבות. אל תחששו לבדוק את הרקורד המקצועי של הרופא, באמצעות האתר הרשמי של קופת החולים או דרך איגוד רופאי המשפחה בישראל.

איך בוחרים רופא משפחה קבוע-

המלצות

חלק חיוני בתהליך הבחירה כולל כמובן המלצות מצד מטופלים של הרופא. אל תחששו במעמד הפגישה הראשוני לבקש מספרי טלפון של מטופלים או לבחון באמצעות מנוע החיפוש גוגל האם יש ביקורות חיוביות או שליליות על אותו רופא, כל זאת מתוך מטרה שתוכלו ללמוד מאחרים על ניסיונם האישי איתו כולל זמינות, זמן המתנה עד לפגישה כמו גם תכונות חיוביות/שליליות של הרופא. נוסף לכך, דרך קבוצות ברשתות החברתיות ניתן לדלות מידע, אולם יש לקחת בחשבון כי מדובר בחוות דעת סובייקטיבית ולכן התרשמות אישית מהרופא היא חשובה בתהליך הבחירה.

לסיכום, באמצעות הפרמטרים אותם הצגנו לכם תוכלו לבצע את תהליך הבחירה באופן מושכל ונכון בעבורכם. עם זאת, לא מעט מטופלים מחליטים להחליף את רופא המשפחה לאחר תקופה מסוימת ובהתאם לשינוי בצרכים האישיים. על כן, אל תרגישו לא נעים אלא בדקו היטב לגבי רופא שמעניק לכם ולבני המשפחה שירות רפואי זמין ואיכותי, כך שתוכלו להרגיש בנוח לצורך קבלת התייעצות או לקבלת טיפול רפואי.