שיפוץ בית ישן: כך תהפכו את הדירה המתקלפת לפנינה אורבנית

כמעט כל אחד מאיתנו יגיע לשלב כלשהו בחיים בו הדירה בה אנו מתגוררים כבר הופכת ישנה מדי וחווית המגורים היא כבר לא בדיוק מה שהכרנו. חלק מאיתנו יבחרו בשלב הזה למכור את הבית או דווקא להשכיר אותו וללכת לגור בשכירות במקום אחר, אבל זה פתרון שבהחלט לא נוח ומתאים לכל אחד, במיוחד למי שאוהב את הבית שהוא גר ולא ממש היה רוצה לגור במקום אחר. אז מה כן אפשר לעשות? ובכן, בשלב הזה האופציה של שיפוץ היא בכלל לא רעה ואם יודעים איך לעשות את זה נכון אז אפשר בהחלט להפוך כל בית, ישן ככל שיהיה, לבית משופץ ונעים בעל מראה אורבני חדשני. אם גם אתם שוקלים את הצעד הזה, ריכזנו כמה דגשים חשובים שצריך לקחת בחשבון ויעזרו לכם לעשות את זה.

בחירת בעלי מקצוע

חשוב לזכור שכאשר מדובר על שיפוץ של בית, ההבדל הדק בין הצלחה עם שיפוץ יפה ואיכותי לבין כישלון עם תוצאה בינונית והפסדים כספיים הוא בלי שום ספק אנשי המקצוע שתבחרו. אתם חייבים לבחור קודם כל קבלן שיפוצים מקצועי ורצוי שיהיה קבלות, כזה שכבר ביצע בהצלחה פרויקטים מסוגים שונים. כאשר מדובר בשיפוץ מקיף יותר, שווה בהחלט לשקול עבודה עם קבלן מפתח מוכר שאולי יעלה קצת יותר, אבל יחסוך לכם את הטרחה שבמציאת קבלנים שונים לעבודות שונות. כמו כן, אם מתכננים שיפוץ פחות טכני ויותר ויזואלי, שווה לחפש מעצב פנים טוב איתו יש לכם כימיה, שיוכל לתת לכם רעיונות לפי החזון שלכם.

שיפוץ בית ישן כך תהפכו את הדירה המתקלפת לפנינה אורבנית

תכנון תקציב

זכרו מהשלב הראשון ששיפוץ של בית הוא דבר יקר והערכו כלכלית. הבינו כבר מראש כמה כסף יש לכם לטובת המשימה הזו ופירטו את החלקים השונים בשיפוץ לחלקים קטנים יותר כדי שתוכלו להבין כמה שרק אפשר כמה זה הולך לעלות לכם. בשום אופן אל תתחילו תהליך של שיפוץ בלי תוכנית מסודרת ומבלי שאתם יודעים איך הוא אמור להיגמר. מרבית השיפוצים שמשתבשים הם כאלה ללא תכנון מקדים בהם מתגלים כל פעם דברים נוספים שצריכים לעשות שמייקרים את התהליך באופן משמעותי.

כמה רעיונות מנצחים לשיפוץ

אם אתם מרגישים שהבית צריך ריענון אבל לא בטוחים בדיוק מה צריך לעשות, הנה כמה רעיונות שאולי יתנו לכם השראה:

  • שינוי מספר החדרים: אם אתם מרגישים צורך ביותר חלל בבית ויש לכם חדר מיותר, אפשר בהחלט לשבור קיר ולהפוך שני חדרים לחדר גדול. לחילופין, אפשר בהחלט להוסיף קירות לחדרים גדולים אם אתם רוצים לייעד חלל נוסף לשימוש אחר.
  • שיפוץ האמבטיה: הרבה פעמים חדר האמבטיה הוא זה שגורם לתחושה ישנה בבית. שווה בהחלט לשפץ אותו ולהחליף את האמבטיה, הכיורים והמראות לדברים קצת יותר צעירים ועכשוויים, כמו אמבטיה נפרדת, אסלה צפה, ניאגרה סמויה וכן הלאה. ניתן בהחלט לשדרג את חדר האמבטיה בעלויות סבירות ללא הוצאות כספיות כבדות ואסטרונומיות.
  • הוספת מרפסת: אם אתם חיים בבניין סגור ומרגישים שאין לכם פינה חיצונית נעימה, רעיון טוב לשיפוץ יכול להיות בנייה של מרפסת. רוב מי שעושה זאת מרגיש מהר מאד הבדל משמעותי עם פינה פרטית בבית שהיא חיצונית וכיף לשבת בה במזג אוויר נעים.
  • עיצוב פנים: לפעמים לא צריך שיפוץ מאסיבי ואפשר פשוט לעשות עיצוב מחדש שייתן מראה רענן ונעים. ניתן לעצב כל חדר בבית, החל מהמטבח, דרך הסלון ועד לחדרי השינה וזו פשוט דרך נפלאה להביא לחידוש מהיר במראה הבית.

לסיכום, תכנון נכון של שיפוץ הדירה יאפשר לכם להפוך כל חלל ישן ומתקלף לבית חדש, נעים ומזמין, אל תוותרו על הצעד הזה!