אימצתם כלב? הכירו את כל סוגי הקולרים לכלבים לפני הרכישה

בין אם אימצתם גור או כלב בוגר, השלב הראשון בקליטה שלו בבית הוא כמובן רכישה של קולר. כיצד תוכלו לדעת שזה הקולר שמתאים בצורה הטובה ביותר לכלב? להלן סקירה של סוגי קולרים, כך שתוכלו להגיע להחלטה נכונה.

קולרים לכלב: שני סוגים עיקריים לבחירה

בשעה טובה החלטתם לאמץ כלב, וחלק מההכנות לקראת בואו הוא כמובן רכישה של ציוד. קולר מהווה חלק משמעותי בתהליך הרכישה, וזאת בשל העובדה כי הקולר צריך להתאים לגודל של הכלב אך גם להליכה איתו. כידוע, בישראל אסור להסתובב עם הכלב כאשר הוא ללא רצועה וקולר, ומעבר לכך הקולר מהווה זיהוי של הכלב במידה והוא חס וחלילה נאבד. כיום, אפשר להשיג קולרים לכלבים אונליין ולקבל את הקולר במשלוח מהיר עד הבית. אולם, לא פעם נוצרת התלבטות בשל המגוון העצום של הקולרים. בכדי לעשות סדר, להלן שני הסוגים העיקריים של קולרים לכלבים, כך שתוכלו להבין לעומק ובהתאם לכך לבצע רכישה:

קולר מתכוונן

מדובר בקולר רגיל שמותאם לגודל הצוואר של הכלב. ניתן לבצע רכישה של קולר מתכוונן בשלל עיצובים, אולם חשוב להקפיד ולבחור בקולר אשר עשוי מחומר איכותי ועמיד במיוחד. היתרון הבולט של חיבור הרצועה לקולר המתכוונן באופן מהיר מהווה דרך מצוינת לשלוט על הכלב במהלך ההליכה, כמו גם לצורך זיהוי. כלבים שאין להם קולר מזוהים באופן אוטומטי ככלבים משוטטים ולכן מדובר גם באמצעי זיהוי מצוין לכלב. נוסף לכך, באמצעות הקולר ניתן לשלוט באופן מלא בכלב ולמנוע ממנו מלרוץ לכביש.  אולם יש לקחת בחשבון כי חיבור הרצועה אל צוואר הכלב עשוי להוביל לנזק, בעקבות משיכות חזקות מצד הכלב שגורמות לתחושה של חנק בעבור הכלב. למעשה, גם משיכה אחת עלולה לגרום לנזק לבלוטות התריס שממוקמות באזור הצוואר, ולכן יש להימנע ממשיכות חזקות ככל הניתן.

אימצתם כלב הכירו את כל סוגי הקולרים לכלבים לפני הרכישה

רתמה

ישנם סוגים שונים של רתמות אותן ניתן לרכוש אונליין. רתמה מתלבשת על גופו של הכלב ותומכת בבית החזה שלו. בניגוד לרצועה שמחוברת לצוואר של הכלב, במקרה הזה מחברים את הרצועה מעל הגב של הכלב. הרתמה מאפשרת לקבל שליטה טובה ביותר בהליכה עם הכלב, בייחוד אם מדובר בכלב גדול ומסיבי. כאשר מבצעים רכישה של רתמה צריך לשים לב לנוחות האחיזה כמו גם לרמת השליטה אותה ניתן לקבל בזכות הרתמה. הרתמה המובילה בקטגוריה הזו היא רתמה מסוג איזיווק. הסיבה לכך היא שמדובר ברתמה שמפזרת את העומס ובהתאם לכך מונעת מהכלב לשעוט קדימה ובכך להוביל לנפילה שלכם. רוב המאלפים ממליצים על רתמה בעיקר בשל היתרונות הבריאותיים כמו גם העובדה כי היא תומכת בבית החזה של הכלב ובכך מונעת נזקים בריאותיים, כפי שעלול להתרחש עם קולר.

כיצד לבחור קולר?

בתהליך הרכישה חשוב לשים דגש קודם כל על גודל הכלב, המשקל וכמובן איכות המוצר. רצוי לקבל המלצות מבעלי כלבים שיכולים להעיד מניסיונם על קולרים או רתמות לכלב, מתוך מטרה כי הרכישה שלכם תהיה משתלמת לטווח הרחוק וכי הקולר יחזיק מעמד לאורך זמן. נוסף לכך, שימו לב כי קיים הבדל בין המחירים, בייחוד אם אתם מתכננים לבצע רכישה של קולר ממותג מוכר. בשל כך, מומלץ מאוד לבצע השוואת מחירים לצורך קבלת הצעת מחיר שתואמת את מסגרת התקציב שלכם. קחו בחשבון כי אם אימצתם גור הוא יגדל בהמשך, ועל כן רצוי קודם כל לרכוש בעבורו קולר ורק לאחר מכן לעבור לרתמה, בהתאם לצרכים שלכם.