איך מתמודדים עם מותו של אדם קרוב?

מצבות ביאזי

כאשר אדם קרוב הולך לעולמו, נדרש מאיתנו לגלות קור רוח ולבצע את הליכי הקבורה באופן מהיר, יעיל ומכובד. כיצד תוכלו להתמודד עם התהליך בצורה הטובה ביותר בעבור כבוד המת? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

אדם קרוב הלך לעולמו? אלו הצעדים הנדרשים מצדכם

כאשר אדם הולך לעולמו, ע"פ הדת היהודית נדרש לקבור אותו בתוך 24 שעות לכל היותר. במידה והאדם מת בבית החולים, נדרש לגשת למזכירות הרפואית לצורך קבלת תעודת פטירה. במידה והאדם נפטר בבית, רק לאחר שרופא הגיע ובדק ניתן לקבל תעודת פטירה. לאחר שיש בידכם את תעודת הפטירה, השלב הבא הוא לארגן את הלוויה. ע"פ חוק ביטוח לאומי, אדם ייקבר בבית קברות בסמוך למקום מגוריו ללא עלות, אולם במידה והיה מעוניין להיקבר בבית קברות ע"פ בחירתו האישית מדובר בעלות כספית גבוהה במיוחד, בשל העובדה כי בתי קברות רבים במדינת ישראל מלאים על אפס מקום. לכן, הקבורה הרווחת כיום היא באמצעות קומות, ולא על הקרקע. לאחר שהוחלט לגבי מקום העבודה, השלב הבא הוא ליצור קשר עם קבלן מצבות. באמצעות מצבות ביאזי תוכלו לבצע בחירה של מצבה בהתאמה אישית, החל מבחירת האבן ועד כיתוב. מדובר באספקה מהירה, ולכן מדובר בהשקעה כספית משתלמת אשר תבטיח כי הקרוב שלכם יקבל מצבה מרשימה ועמידה למשך שנים רבות. באמצעות הצוות המקצועי תוכלו לבצע בחירה המותאמת לרצונו של המנוח, החל מהכיתוב ועד לאבן גרניט הנחשבת לאבן האיכותית ביותר בעבור מצבות. מדובר בתהליך קצר, אותו ניתן לבצע באופן נגיש דרך אנשי מקצוע מובילים המלווים אתכם לכל אורך הדרך.

ניהול הלוויה בהתאם לכללי היהדות

כאמור, ע"פ הדת היהודית יש להביא אדם לקבורה בפרק זמן קצר של עד 24 שעות מראש. אם לא הספקתם לארגן את הלוויה ולעדכן את החברים ובני המשפחה, ניתן להשאיר את הגופה בקירור בתוספת תשלום. בכדי שתוכלו לעדכן את כל בני המשפחה והחברים, מומלץ באותו היום לפנות לבית דפוס ולהדפיס מודעות אבל באזור מגוריו של הנפטר. נוסף לכך, הפיצו את המודעה באמצעות הרשתות החברתיות כמו גם וואטסאפ. בכך, תוכלו לעדכן את הקרובים בדבר פטירתו ולעדכן אותם במועד הלוויה. במעמד הלוויה, נהוג שאחד מקרובי המשפחה הקרובים נושא הספד. אם אתם מתקשים לגבש את ההספד שלכם, תוכלו להיעזר במדריכים באינטרנט לצורך יצירת הספד מרגש המשקף את היותו של האדם אשר הלך לעולמו, כל זאת מתוך מטרה להציג אותו באור חיובי, חם וחומל.

גילוי מצבה

לאחר כ 30 יום, עולים לקברו של הנפטר לצורך גילוי המצבה, ונשיאת תפילות. אם הקרוב אינו אדם דתי, ניתן לנהל בהחלט טקס חילוני בהתאם לרצונו, כל זאת בכדי להוביל אותו למנוחת עולמים. שלא תדעו עוד צער.