לא ישנים טוב? כך תוכלו לשפר את איכות השינה

האם ידעתם שלשינה יש קשר ישיר וחזק למצבנו הנפשי? רובכם וודאי מרגישים זאת לאחר לילה נטול שינה או שינה שאינה רציפה, כשאתם מרגישים עייפים ועצבניים ביום שלמחרת. מסתבר שבעיות בשינה הן עניין הרבה יותר נפוץ ממה שחשבנו. מרבית האנשים משלימים עם העניין הזה והאמת שזה די חבל, במיוחד לנוכח העובדה כי על ידי מספר צעדים פשוטים ושינוי הרגלים, ניתן לשפר רבות את השינה ולזכות באיכות חיים גבוהה הרבה יותר. אם גם אתם מרגישים שהשינה שלכם לא מספיק טובה, הנה כמה טיפים פשוטים שיעזרו לכם לישון טוב בכל לילה.

תזונה נכונה

מדובר באחד המשתנים החשובים והמשמעותיים ביותר ככל שזה נוגע לאיכות השינה שלנו. תזונה נכונה יכולה להשפיע לטובה על מחזורי השינה, לעזור לנו להירדם בקלות ובמהירות ולאפשר לנו שינה רציפה ואיכותית. מהצד השני, תזונה לא מאוזנת, כבדה במיוחד או אכילה בשעות לא נכונות, תהפוך את השינה שלנו במרבית המקרים לקלה ורופפת הרבה יותר ותקשה עלינו להירדם מתי שאנו רוצים. מומלץ בהחלט לעבור לתזונה מאוזנת ונכונה, כל אחד בהתאם למצבו האישי ותוך זמן קצר כבר יורגש השיפור בשינה.

לשפר את איכות השינה

כושר גופני

לכושר גופני סדיר יש השפעה גדולה מאד על השינה שלנו. במהלך פעילות גופנית גוף האדם מפריש הורמונים שונים המסייעים לנו קודם כל להירגע ולחוש פחות חרדות, מה שיביא באופן עקיף לשינה טובה ואיכותית הרבה יותר. בנוסף, באופן טבעי כשהגוף מוציא הרבה אנרגיה, קל הרבה יותר להיכנס למצב של שינה עמוקה וטובה. גם אם לא עשיתם כושר גופני עד היום, מומלץ מאד להתחיל בכך בהקדם ולמצוא את הפעילות המתאימה לכם, שתעזור לכם במגוון תחומים ותעזור לכם לישון טוב יותר.

מדיטציות ותרגולי נשימה

אחת הסיבות היותר נפוצות לשינה לא מספקת, היא תחושת חרדה ומתח המלווה אנשים רבים ברחבי העולם, שנגרמות בגלל אורח החיים העמוס ורווי המתחים שאנו חיים. דרך מצוינת ובטוחה להכניס יותר רוגע ושלווה לחיים שלנו, היא לתרגל באופן קבוע שיטות שונות של יוגה ומדיטציה, שהוכחו כבר מזמן כיעילות בהורדת מתח וחרדה. מצאו לעצמכם את השיטה הנכונה והנעימה ביותר ותרגלו אותה בעצמכם או בקבוצות. השיפור הניכר בשינה שלכם לא יאחר לבוא.

מזרן נוח ואיכותי

זה נשמע אולי בסיסי למדי, אבל המציאות מוכיחה שאנשים רבים לא ישנים כמו שצריך פשוט כי אין להם איפה לעשות את זה. מומלץ להשקיע במזרן איכותי וחזק, רצוי אורטופדי בעל קפיצים עמידים וחזקים, התומך בגוף ומשאיר אותו לאורך כל הלילה בפוזיציה הנכונה. אם אתם לא בטוחים איזה מזרן הוא המתאים ביותר בעבורכם, אל תחששו להתייעץ עם מומחים או חברים ומכרים שרכשו מיטה לאחרונה. אנשים רבים שרכשו מזרן חדש ואיכותי מדווחים לאחר זמן קצר על שיפור משמעותי בשינה שלהם.