הנחיות חדשות לקורונה: כך תישארו מעודכנים

אם לא די בכך כי משבר הקורונה גרם למאות אלפי אנשים לאבד את עבודתם ולחפש מקורות פרנסה חלופיים, הרחיק משפחות שלמות לתקופות ארוכות ביותר ואפילו גרם לאנשים לחגוג חגים בנפרד וסיכן בעיקר את הסבים והסבתות של כולנו, נדמה כי יש אתגר אחד גדול ומשמעותי בו עמדנו כולנו בתקופה הזאת והוא איך להתעדכן במצב ובהנחיות האחרונות. נראה כי כל כלי תקשורת דיווחו דברים שונים ותחושת הבהלה שאחזה בציבור הביאה לגל גדול של פייק ניוז ולכך שאנשים רבים, על אף שניסו בכל כוחם להישאר מעודכנים, לא יודעים מה בדיוק הסטטוס. האם אפשר לצאת מהבית? לאן מותר ואסור ללכת? האם חובה לעטות מסכות ולשים כפפות? ובכן, למען הסדר הטוב, ריכזנו בעבורכם את הדרכים הטובות ואמינות ביותר להישאר מעודכנים בכל עניין ובכל דבר הקשור במשבר הקורונה.

האזינו לרדיו

נכון, זאת אולי לא הדרך הכי עדכנית לצרוך ולקבל מידע מסוגים שונים, אך מסתבר שזו דרך שחוזרת להיות פופולרית במיוחד בשנים האחרונות. בניגוד למדיומים אחרים, ברדיו תקבלו את המידע בצורה מהירה ופשוטה ותוכלו לדעת גם שמדובר במידע אמין בהתאם לתחנה ולמוניטין שלה. עם רדיו גלגלצ למשל, תקבלו עדכונים חיים גם בשידורים שמעבר למהדורות החדשות השעתיות ותוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים מידע מאומת ועדכני בלי פייק ניוז ובלי סילופים.

הנחיות לקורונה - תישארו מעודכנים

הורידו אפליקציות ייעודיות

מאז עידן הסמארטפונים, אפליקציות כאלו כדוגמת אפליקציית חמ"ל, מסייעות לישראלים להישאר הכי מעודכנים שיש במיוחד במצב חירום כמו למשל בתקופות בהן המצב הבטחוני מסלים. גם במשבר הקורונה האפליקציות הללו פורחות ומאפשרות לכל תושבי המדינה להיכנס אליהן ולקבל מידע עדכני בזמן אמת. שימו לב שאתם בוחרים באפליקציה מוכרת שמאחוריה עומדים אנשים אמיתיים בניגוד לאפליקציות המתיימרות לספק את השירות ובפועל מפיצות לא מעט שקרים.

אל תסתמכו על מידע שקיבלתם בפייסבוק

ככל שחולף הזמן, יותר ויותר אנשים מסתמכים על הרשתות החברתיות בצריכת המידע שלהם ובצריכה החדשותית שלהם. לפעמים זה טוב אבל במקרים רבים מופצות לא מעט ידיעות שקריות. חשוב להבין שאין פיקוח של ממש התכנים המופצים ברשתות החברתיות ושניתן להעלות פרסומים שמרגישים מאד רציניים ואמיתיים אבל למעשה אין בהם בדל של אמת. חפשו מקורות אחרים לצריכת המידע שלכם.

היכנסו לאתר משרד הבריאות

ככל שזה נוגע להנחיות ולעדכונים האחרונים, תוכלו לקבל בקלות את כל המידע העדכני ביותר באתר של משרד הבריאות. נכון, לעתים מידע מתפרסם בכלי תקשורת אחרים לפני שהוא מספיק להתעדכן באתר משרד הבריאות, אך בכל זאת, אם אתם רוצים להיות בטוחים במאת האחוזים שהבנתם את ההנחיות, מומלץ להמתין קצת ולוודא לפי המדווח באתר המשרד. מה שמבדל את המידע שתקבלו באתר משרד הבריאות, הוא העובדה כי אתם יכולים להיות בטוחים במאת האחוזים כי מדובר במידע מהימן ועדכני.