סודות קטנים לטיפוח העור

כל אחת מאתנו רוצה עור חלק, קורן ובריא, וכדי להגיע לתוצאה הרצויה חשוב לטפח את העור ולהעניק לו את מלוא הלחות הנחוצה לו. כיצד תטפחו את העור באופן המיטבי? ריכזנו בעבורכן כמה טיפים בנושא.

טיפוח העור

רכשו פריטים חיוניים

לפני שתתחילו בתהליך, חשוב להצטייד בכלי טיפוח חיוניים, כמו ספוגית לניקוי הפנים או קעריות להכנת מסכות ביתיות, כשניתן למצוא את הפריטים הללו באתר אלי אקספרס בעברית במחירים זולים ומשתלמים. כמו כן, ניתן לרכוש בבתי הטבע שמנים נהדרים להזנת העור (נרחיב על כך בהמשך), שיסייעו לכן להעניק לעור לחות טבעית וחיונית.

ניקוי הפנים

חוק טיפוח חשוב שכל אחת מאתנו צריכה לזכור: בסוף כל יום לנקות את הפנים משאריות איפור ולכלוך. גם אם אתן לא מבחינות בכך, הפנים שלנו סופגות אליהן פסולת ולכלוך, ואם תוסיפו לכך את האיפור שאנחנו מורחות על העור, הרי שמדובר בחגיגה לחצ'קונים ולפצעי הפנים. לכן, חשוב לנקות מידי ערב את עור הפנים, כשניתן לעשות זאת באמצעות סבון פנים ייעודי, מי פנים או חלב פנים. ומי שמקפידה לשמור על טיפוח טבעי, יכולה להסיר את האיפור באמצעות שמן קוקוס.

טיפוח העור

אל תזניחו את הצוואר

לא מעט נשים נוהגות למרוח קרמי לחות או מסיכות הזנה, אבל שוכחות להעניק תשומת לב גם לצוואר. העור בצוואר נוטה להתקמט מהר יחסית, ולכן חשוב לתת לו לחות (לא משנה מאיזה סוג) ולהזין אותו בדיוק כפי שאתן מזינות את עור הפנים.

שמנים טבעיים

חובבות הטיפוח הטבעי וודאי מכירות את כל סגולותיו של שמן הקוקוס, הוא יעיל להסרת איפור והוא נהדר להענקת לחות לעור הפנים והגוף. אך שמן הקוקוס לא לבדו, גם שמן שקדים ושמן חוחובה הם שמנים נהדרים לעור ומעניקים לו לחות. את השמנים הללו ניתן לרכוש בבתי טבע (ולעיתים גם ברשתות הפארם), כך שאפשר להשיג אותם די בקלות.

טיפוח העור

מסיכות פנים

הכנת מסיכות ביתיות מחומרים טבעיים הוא טרנד שפרץ לפני מספר שנים ומאז הוא מסרב לעזוב. החל מאבוקדו, דרך קליפת בננה ועד שמן זית, הרי שכל אלה מהווים רכיבים טבעיים במתכונים למסכות פנים ביתיות. ברחבי הרשת תוכלו למצוא לא מעט אתרים והמלצות למסכות הללו, ואף כדאי לחפש אחר קבוצות פייסבוק בנושא, שם תוכלו לשוחח ולדון על כך עם נשים נוספות.

תזונה

איכשהו, תזונה היא תמיד הפתרון להכל. אכילת יתר של מוצרים עתירי שומן עלולים להוביל לעור פנים בעייתי ולהופעת פצעונים. שמרו על תזונה נכונה ומאוזנת על מנת שתוכלו ליהנות מעור פנים בריא וזוהר. נוסף לכך, לשתיית מים יש חשיבות גבוהה והיא תורמת באופן משמעותי לנראות העור, אז בפעם הבאה שאתן יוצאות מהבית, קחו עמכן בקבוק מים.

 

טיפוח העור הוא נושא רחב, אבל לצד כל החומרים והמוצרים הנמכרים ברשתות הפארם, ניתן למצוא דרכים טבעיות לטפח את העור ולשמור עליו בריא, קורן וחלק. בהצלחה!

קראו גם: כיצד לשמור על עור זוהר בחורף?