5 הניתוחים הפלסטיים השכיחים ביותר אצל נשים

ניתוחים פלסטיים הינם נושא די נפוץ היום. אם אישה אינה מרוצה מהמראה של החזה, הבטן או האף שלה – היא יכולה לפנות למנתח פלסטי שיעזור לה להגיע למראה הרצוי שאיתו תרגיש מלאת ביטחון. לפני שפונים לרופא לצורך ניתוח פלסטי, חשוב לדעת מהם היתרונות והחסרונות, אופן מהלך הניתוח ודגשים לימים שאחריו.  אז מהם חמשת הניתוחים הפלסטיים הכי פופולאריים? התשובה במאמר שלפניכם.

ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה הינו הליך אסתטי מבוקש בקרב נשים בשנות העשרים ועד השישים לחייהן, אשר חוות צניחת שדיים. חשוב לדעת כי צניחת שדיים אינה נגרמת רק מלידות והנקות, אלא גם כתוצאה מהזדקנות העור, שדיים כבדים וגדולים, דיאטות קיצניות או מסיבות גנטיות. בניתוח הרמת חזה מתבצעים עיצוב והרמה של השדיים על ידי חתך מסביב לפטמה ולעיתים גם לאורך השד, באמצעות שתל או בלעדיו. הניתוח מומלץ לנשים שאינן מתכננות להרות ולהניק, כדי להבטיח שתוצאות הרמת החזה יישמרו גם שנים לאחר הניתוח.

ניתוח שאיבת שומן

נשים רבות אשר סובלות מעודף משקל ומעוניינות להסיר שומנים בחלקים שונים בגוף, פונות לניתוח שאיבת שומן. ניתוח זה מומלץ לבצע עד גיל 40, מפני שלרוב לאחר הניתוח העור מאבד מהגמישות שלו ועלול להיראות מדולל ורפוי. במהלך הניתוח, הרופא מסמן על גבי הגוף את השטחים מהם הוא ישאב את השומן, מרדים את האזור ומחדיר צינוריות דקות דרך העור אשר שואבות את השומן לכלי איסוף. חשוב לדעת כי הניתוח לא מתאים למי שסובלת מעודף משקל משמעותי (לרוב במקרים כאלו יומלץ על ניתוח בריאטרי). כמו כן, לאחר הניתוח יש לשמור על אורח חיים בריא, תפריט מותאם ומאוזן ופעילות גופנית.  כמו כן, אפשר לבצע גם המסת שומן באולטרסאונד ולאחריה לשאוב את השומן, אך שיטה זו אינה נפוצה כיום.

ניתוח הרמת עפעפיים

עם השנים, הפנים עוברות באופן טבעי תהליך הזדקנות במהלכו מופיעים קמטים ועודפי עור, במיוחד באזור העיניים. אחת הדרכים להתמודד עם תהליך זה הינה באמצעות ניתוח הרמת עפעפיים, שנועד להסיר את עודפי העור והשומן מאזור העפעפיים. אפשר לבצע ניתוח זה בכל גיל, אך חשוב לזכור כי עם השנים יורדת הגמישות של העור, מה שמקשה על ביצוע הניתוח והחלמה ממנו.

 

 

ניתוח מתיחת בטן

אם ירדתן משקל רב לאחר ניתוח שאיבת שומן או בעזרת תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית, יכול להיות שייווצרו לכן עודפי עור בבטן התחתונה. בניתוח מתיחת בטן אפשר להסיר עודפים אלה ולהדק את שרירי הבטן, כך שבסופו היא תיראה מתוחה ואסתטית יותר. ניתוח זה פופולארי בעיקר בקרב נשים לאחר לידה, אשר בעקבותיה שרירי הבטן נשארו רפויים ועם עודפי שומן, ובקרב נשים שהרזו באופן דרסטי. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה ואורך בין שעתיים לשלוש. היקף הניתוח תלוי בגוף המטופלת ובכמויות השומן והעור העודפים שהצטברו בו.

ניתוח אף

בין מגוון הניתוחים הפלסטיים שקיימים היום, ניתוח אף נחשב לשכיח במיוחד. ישנם ניתוחי אף המבוצעים על רקע רפואי, שמטרתם לשפר את יכולת הנשימה או לתקן פגם מולד או שנוצר מחבלה, וישנם ניתוחים על רקע אסתטי, שמטרתם לשפר את מראה האף לפי רצון המטופלת. מומלץ לבצע ניתוחי אף מגיל 16 ואילך, מפני שהאף גדל ומשתנה גם במהלך גיל ההתבגרות.

לסיכום

ניתוחים פלסטיים נחשבים בעיני מטופלות רבות כתהליכים חשובים לתחושת הביטחון העצמי והערך העצמי של המטופלת. כיום אפשר לבצע ניתוחים להרמת חזה, שאיבת שומן, הרמת עפעפיים מתיחת בטן וגם ניתוחי אף, אצל מנתחים פלסטיים מומחים, להשגת מראה אסתטי ומשופר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.