פינת עבודה בחדר קטן? כך תנצלו את החלל בחוכמה

פינת עבודה בחדר קטן

על מנת להסב חדר קטן בעבור הקמה של פינת עבודה נדרש לחשוב באופן יצירתי ותוך שימת דגש על ניצול חכם של החלל. כיצד תוכלו לעצב פינה חלומית? להלן הפרטים.

עיצוב פינת עבודה בחדר קטן: כך תוכלו לנצל את החדר עד למקסימום האפשרי

בעקבות נגיף הקורונה מצאו את עצמם עשרות אלפי עובדים נאלצים לעבוד מהבית. אולם, כאשר נדרש לקחת בחשבון אילוצים כמו גודל קטן של החלל, נדרש לבצע תכנון מדויק המבוסס על עיצוב נכון ודינאמי שמאפשר לכם לשהות בחלל לאורך זמן, מבלי להרגיש תחושת מחנק. בשלב הראשון, רצוי למדוד את המידות המדויקות של החדר ולהקפיד לבצע רכישה מינימאלית של ציוד, מתוך מטרה שלא להעמיס על החדר יתר על המידה.

ניצול החלל באמצעות ריהוט בהתאמה אישית

פינת עבודה פרודוקטיבית צריכה להכיל קודם כל שולחן כתיבה, כיסא אורטופדי וכן מקומות אחסון למסמכים. ניתן לבצע הזמנה של שולחנות כתיבה דרך האינטרנט, ובכך להתחיל ולעצב את הפינה בהתאם לטעמכם האישי כמו גם לטובת פרקטיות מנצחת. כאמור, תכנון נכון כבר בתהליך בחירת הריהוט יכול למנוע מצב שבו החדר עמוס יתר על המידה, וזאת דרך רכישה של ריהוט בהתאמה אישית למידות החדר.

שימוש בריהוט מודולארי

אחד הטרנדים החמים של ענף עיצוב הפנים הוא ריהוט מודולורי אותו ניתן להתאים לכל חלל, ובייחוד לחדרים קטנים. מדובר בריהוט שבו ניתן להשתמש בעבור מספר שימושים, כמו למשל מדפים נשלפים או מגירות על גלגלים. שימו לב כי את הריהוט (כמו גם את האביזרים) רצוי לרכוש באותו סגנון, מתוך מטרה כי החדר ידבר באותה השפה וכי תוכלו לשמור על אווירה נעימה ורגועה בחלל.

שימוש במראות לצורך הגדלת החדר

טכניקה מצוינת שבה ניתן להיעזר בתהליך של עיצוב חדר עבודה קטן היא התקנה של מראה גדולה. מראה גדולה יוצרת אשליה של חדר גדול מכפי שהוא, ולכן אם בחדר הקיים כמו למשל חדר ארונות יש ארון הזזה, התקינו על גבי הדלת מראה גדולה ותוכלו להבחין בשינוי עצום – במינימום מאמץ.

צבעים בהירים

במידה ואתם מחליטים ליצור את פינת העבודה אל מול קיר, העדיפו לצבוע את הקיר בצבע בהיר כמו תכלת, אפור בהיר או בז', מתוך מטרה ליצור חדר פתוח, זורם וכזה שמשפיע על מצב הרוח שלנו. טיפ נוסף בו ניתן להיעזר הוא שימוש בטפט אותו ניתן להדביק בקלות על הקיר, ובכך ליצור חלל מסקרן עם טוויסט אישי שלנו מבחינת הסגנון האישי.

שילוב של פריטים אישיים

מגע אישי הוא חשוב מאוד בתהליך העיצוב. מאחר ואתם עתידים לשהות לא מעט זמן בחדר העבודה, השתמשו באביזרים שתואמים את הסגנון האישי שלכם, כמו תמונות משפחתיות או לוח השראה אותו ניתן להציב בסמוך לשולחן העבודה. ניתן בהחלט להסב ריהוט ישן ולהפוך אותו לרענן, כחלק מיצירה של פינת עבודה אישית אך גם פרקטית.

גוף תאורה מרכזי

עדיף להשקיע ברכישה של גוף תאורה מרכזי אחד, לצד מנורת שולחן מעוצבת. זה הזמן להסביר כי עדיף למקם את שולחן הכתיבה אל מול חלון כך שתוכלו לקבל אור טבעי במהלך העבודה, ובמידה ומדובר בחדר ללא חלונות לתאורה יש תפקיד משמעותי מבחינת היכולת לספק לכם חלל עבודה פרודוקטיבי בו ניתן לשהות למשך זמן רב. על כן, השקיעו בתאורה איכותית שתהפוך את פינת העבודה שלכם לייחודית וקסומה.

לסיכום, עיצוב חדר עבודה בחלל קטן הוא אתגר לא קטן. אולם, באמצעות תכנון מוקפד, ריהוט בהתאמה אישית וטאצ' אישי – תוכלו ליצור חדר מרשים, אפקטיבי לעבודה אבל גם פינת חמד בבית.