קונדיטוריה בבית: טיפים לאפיה ביתית מוצלחת

טיפים לאפיה

רבים טוענים כי האפיה היא עולם מופלא שרבים משתוקקים להיכנס אליו. למען האמת, לא צריך להיות שפים מדופלמים כדי לאפות מאפה איכותי ואפילו בריא. כל מה שאתם צריכים אלו חומרי גלם איכותיים, ספר מתכונים ערוך היטב ובעיקר אהבה וסבלנות. במאמר הבא ניתן 5  טיפים שיגרמו גם לכם להוציא מהתנור מאפה נהדר וערב לחיך שאפיתם לגמרי לבד. גם אם אין לכם כל ניסיון באפיה, הסוד הוא להקשיב ולפעול על פי ההוראות שבמתכון ולהוסיף אהבה כי היא חומר הגלם החשוב ביותר.

5 טיפים לאפיה מוצלחת

 

רכשו ציוד ואביזרים שיהפכו את האווירה לכיפית יותר

 

עולם האפייה הוא עולם רחב ומגוון, ובשנים האחרונות פותחו הרבה כלים ומכשירים שיכולים לשמש אתכם לצורך אפייה ביתית וחווייתית. באתר של פינוקים בכתובת pinookim.co.il תמצאו כלים ואביזרים לצד חומרי גלם שיעזרו לכם לאפות ממש כמו בקונדיטוריה. למשל, מברשות סילקון לעוגה יכולות להפוך את האפיה לכיפית יותר על ידי משיחה של העוגה או המאפה בצורה קלה ונעימה ובעיקר ללא לכלוך מיותר. תבניות סילקון יכולות להפוך כל אפיה לחגיגה, והן קיימות במגוון רחב של צורות וצבעים שונים. ניתן לאפות איתן גם עוגה וגם בצק סוכר ישנם כאלו שמיועדות גם לשוקולד. לא משנה מה תחפשו – ככל הנראה, תמצאו אותו באתר של פינוקים.

ניסוי וטעיה יכול להתגלות כקסם במטבח

רבים טוענים כי רוב המתכונים שהפכו לפופולריים בכל העולם נוצרו בטעות. אם גם אתם מעוניינים ליצור מאפה שהוא רק שלכם, אתם יכולים להסתמך על מתכון שניסתם בהצלחה בעבר  ולשנות אותו לפי הטעם האישי שלכם. למשל, הפיכת מתכון מפרווה לחלבי ולהפך, במקום מרגרינה לשים חמאה, במקום מים לשים חלב, ועוד. תוכלו לשחק בכמויות (אלא אם הכמויות נחוצות לשם יצירת מאפה ייחודי), לשנות את סוג הקמח (ויש כאלה שמתאימים גם לפסח), ולמעשה כל דבר שתרצו. במטבח אין סוף לדמיון.

אין כמו מתכונים ישנים וטובים

ישנם מתכונים שאם לא תעבדו על פי ההוראות שלהם, המנה לא תצלח. למשל, כמויות הן כמעט מדע מדויק במטבח, ולפעמים סדר ערבוב המרכיבים בעל חשיבות עליונה לצורך יצירת מרקמים ומנה בעלת אופי מיוחד. אם מדובר במתכון כזה, אל תמעיטו בערך ההוראות ופעלו על פיהן. גם זמן האפייה יכול לשחק תפקיד משמעותי, וחשוב לשים לב לזמן האפייה ולטמפרטורה הרצויה על פי המתכון.

שחקו עם חומרי הגלם

אפיה נכונה היא לא רק מתכון מוצלח אלא בעיקר חומרי גלם איכותיים. במרבית המתכונים תוכלו למצוא דגש רב על חומרי גלם איכותיים. לדוגמה, במרבית המתכונים בוודאי תמצאו את המושג מוצקי קקאו גבוהים. מדובר על שוקולד מריר שמכיל אחוזי קקאו גבוהים יותר, ולכן הוא גם שוקולד איכותי יותר. השקיעו במוצרי גלם מעולים גם אם הם מעט יותר, זה ישתלם לכם.

שימו לב לסוג הקמח

לסוג הקמח באפייה ישנה משמעות רבה. קמח המיועד ללחם לא יתאים לעוגה, וקמח המיועד לעוגה לא יתאים ללחם, לכן חשוב מאד לרכוש בדיוק את סוג הקמח שכתוב במתכון. עם זאת, אל תפחדו מלשחק עם הקמחים ולראות איזה קמח מועדף עליכם, הן בטעם, הן במרקם שהוא יוצר ואפילו בערך התזונתי שלו.

לסיכום, עולם האפייה הוא עולם רחב שניתן לעשות בו כמעט הכל, ועם קצת דמיון, סבלנות ושימוש בחומרי גלם איכותיים תוכלו ליצור את המאפים והמנות הכי טעימות שיש. בתאבון!