פודקאסטים מרתקים להאזנה בזמן הפנוי

פודקאסטים

אחת הדרכים הכי טובות להעביר את הזמן בהנאה ואפילו להשכיל על הדרך היא בהאזנה לפודקאסטים. ניתן להאזין להם בזמן שעושים ספורט או באוטו בדרך לעבודה או לסידורים. לעיתים, הפודקאסטים כל כך מרתקים עד שאנחנו נשארים צמודים לאוזניות וממש מחפשי מטלות בבית שנוכל לעשות בזמן ההאזנה. אם גם אתם רוצים ליהנות באופן כזה מפודקאסטים, המשיכו לקרוא – יש לנו כאן כמה המלצות מעניינות בשבילכם.

פודקאסטים מומלצים

עולם הפודקאסטים הוא דינמי ביותר. פודקאסטים חדשים צצים כל הזמן וחלק מהם עשויים ממש טוב- הם כוללים תחקיר והגשה ברמה אפילו אם לעיתים מדובר בחובבנים. בכדי לגלות אותם נוכל להאזין לפודקאסטים במרכז הפודקאסטים ולגלות עוד ועוד פודקאסטים ופרקים חדשים. בואו נעבור לכמה המלצות על פודקאסטים שאתם פשוט חייבים להכיר:

גיקונומי

זהו פודקאסט שהתחיל את דרכו בנושאים של הייטק, טכנולוגיה וסטארטאפים אבל מהר מאד צמח והתפתח הרבה מעבר. הפודקאסט הזה הוא מאד פופולרי ולכן מצליח להביא אליו מרואיינים מפורסמים רבים. הרעיון הבסיסי הוא שיחת עומק עם המרואיין או המרואיינת. אלו יכולים להיות פוליטיקאים כמו פייגלין, פרופסורים כמו עומר מואב או מוזיקאים כמו יאיר ניצני או איה כורם. עם כל אחד או אחת מתפתחת שיחה שמגיעה למקומות שאינם מוכרים לנו בדרך כלל. אנחנו נחשפים לצדדים אצל המרואיין שלא הכרנו, למרות פרסומו. זהו פודקאסט ארוך של מעל לשעה וניתן להאזין לפרקים שלו גם בהמשכים. עוד יתרון הוא שלפרקים רבים אפשר להאזין גם לאחר תקופה ארוכה מהיום בו הם הוקלטו.

אוצרות הארכיון

זהו פודקאסט של תאגיד כאן אשר אחראי על ארכיון קול ישראל לשעבר. הפודקאסט מביא בכל פרק שלל הקלטות היסטוריות מעניינות. כך ניתן לשמוע קטעי חדות מאירועים היסטוריים כגון מלחמות או הסכמי שלום. ניתן לשמוע ראיונות עם דמויות היסטוריות שאינן בין החיים כבר שנים ארוכות. זהו פודקאסט שעוזר לנו לבנות כמו פאזל את ההיסטוריה ולקבל מושג לגבי הלך הרוח בתקופות שונות.

ציון 3

זהו הפודקאסט של יונתן נמרודי וראם שרמן השותף גם ל'גיקונומי'. הפודקאסט הזה מוקדש כל כולו לכדורגל מהליגות השונות. שני המגישים עוסקים בהגשה כתחביב אבל הידע שלהם בנושא לא היה מבייש גם שדרן מקצועי. בכל פרק מדברים ומנתחים לא רק את המשחקים עצמם, אלא גם את כל מה שמסביב: האימונים, רכישה ומעבר שחקנים, כסף ותקציבים ועוד נושאים רבים אחרים. זהו פודקאסט שנמליץ לא רק למי שחובב כדורגל אלא גם למי שעדיין איננו חובב והיה רוצה לקבל טעימה מהנושא.

המעבדה

זהו פודקאסט של תאגיד השידור הציבורי 'כאן' אשר מוגש על ידי גיל מרקוביץ'. בכל פרק היא צוללת לנושא אחר בתחומים שונים הנעים בין היסטוריה, פסיכולוגיה, אבולוציה, כלכלה ואחרים. הפרקים מנסים לנתח אירועים או מגמות שונות אשר יש להן השפעה על החיים שלנו. זה יכול להיות תקופה מסוימת, התפתחות של תרבות או אפילו השקפה פוליטית כמו פמיניזם למשל.

 

אנחנו מקווים שהפודקאסטים הללו יהוו טעימה על קצה המזלג לעולם הקסום הזה של ידע והנאה. אנחנו נמליץ לכם להתחיל עם אלו ובשלב מתקדם יותר לנסות לגלות בעצמכם עוד פודקאסטים מעניינים אחרים. הכיף בפורמט הזה הוא שניתן למצוא פרקים באורכים שונים ובכך להתאים את התוכן לאורך הזמן הפנוי שיש  לנו בנסיעה או בפעילות ספורט. לבסוף, עצה אחרונה – אל תפחדו להעז ולנסות להקשיב לנושאים אשר מעולם לא התעניינתם בהם. הגילוי של עולמות תוכן חדשים הוא חלק בלתי נפרד מההנאה!