רוצים לעבוד בחו"ל: אוסטרליה היא היעד המפתיע הבא שלכם

בשנים האחרונות נרשמת עלייה עקבית במספר הישראלים אשר בוחרים לעזוב את גבולות ישראל ולצאת לעבוד בחו"ל. אם עד לאחרונה היעדים המבוקשים היו בעיקר אירופה וארה"ב, כעת ישנו יעד מפתיע שפותח את שעריו בפני הישראלים ומציע את כל מה שישראלים אוהבים: טבע עוצר שימה, איים אקזוטיים, חיי לילה תוססים ולא מעט רוגע בשלווה ביבשת העצומה. הסיפור של אוסטרליה בכל הקשור לעבודה הוא סיפור מרתק, וזאת בשל העובדה כי אוסטרליה הגבילה במשך שנים רבות את מספר הישראלים ולא סיפקה ויזות לתיירים שרצו להגיע ולעבוד. אולם, בעקבות שינוי מדיניות ניתן להבחין כיצד יעדים רבים באוסטרליה כמו מלבורן וסידני הפכו למבוקשים בעבור עבודה אבל גם חיי פנאי ובילוי שיהפכו את השהות במדינה לחוויה המשלבת בין עבודה ופנאי.

במה אפשר לעבוד באוסטרליה?

אוסטרליה היא כידוע יבשת עצומה ועל כן ביחס למדינות אחרות בעולם, כל מהגר עבודה ישראלי יכול למצוא לעצמו עבודה באוסטרליה (גם ללא ניסיון קודם) במגוון רחב של ענפים כאשר הענפים הבולטים הם: מכירות, חקלאות ותיירות וכן השתלבות בחברות הייטק בעבור אקדמאיים. עבודה באוסטרליה מגלמת בחובה לא רק יכולת להתגורר במקום עוצר נשימה, אלא גם ליצור חיים רגועים ושקטים, לא מעט בזכות האופי החם של האוסטרליים וכן היכולת לצאת לטיולים ארוכים שלא במסגרת יום העבודה.

זאת ועוד, מעסיקים באוסטרליה מציעים תנאים מצוינים הכוללים בין היתר לינה, סבסוד כרטיסי הטיסה וכן משכורות גבוהות, בייחוד בתחום החקלאות. במשך שני עשורים הצליחה אוסטרליה לבסס את שמה כמעצמה חקלאית המייצאת מגון עצום של תוצרת חקלאית, ולכן הביקוש לידיים עובדות גדל באופן משמעותי. מהגרי עבודה ישראלים יכולים לעבוד בחקלאות ולקבל משכורות נאות, לא כולל בונוסים לצד אפשרות לינה אצל המעסיק בעלות נמוכה מאוד.

רוצים לעבוד בחו"ל: אוסטרליה היא היעד המפתיע הבא שלכם

מהם השיקולים המנחים לעבודה באוסטרליה?

ישראלים שבוחרים לעבוד באוסטרליה מעדיפים לא פעם לחסוך את הכסף ולנצל אותו לטובת טיולים ארוכים או קצרים באוסטרליה וביעדים הקרובים לה, ועל כן מדובר בהזדמנות לעבוד בעבודת כפיים לא פשוטה אבל גם מתגמלת במיוחד. שיקול נוסף הוא הפוטנציאל בעבודה בענפים מתקדמים, כמו למשל ענף התיירות. ענף התיירות שנמצא גם במגמת זינוק עם מספר מדהים של מעל ל 20 מיליון תיירים שמגיעים מדי שנה ליבשת, לא מעט בזכות פתיחה של קווי תעופה חדשים רובם סידני ומלבורן שמשלבות בין מסורתיות לבין מודרניות עוצרת נשימה. לזה נוסיף את מזג האוויר באוסטרליה שנחשב לנוח מאוד ברוב ימות השנה, וקיבלתם יעד מדהים בעבור עבודה מעבר לים. אולם, צריך לקחת בחשבון כי בתקופת החורף הטמפרטורות צונחות ולכן חלק גדול מהאוסטרלים בוחרים לעבור לאזורים החמים יותר. בעבור צעירים ואקדמאיים שרוצים ליצור לעצמם איכות חיים משופרת כמו גם יכולת לחדד את השפה האנגלית, אוסטרליה היא יבשת מרתקת המציעה עבודה יציבה אבל גם יכולת ליצור קשרים חברתיים עם מקומיים וכן מהגרי עבודה צעירים שמגיעים מכל רחבי העולם, לטובת יצירת חוויה בלתי נשכחת.

כיצד מתקבלים לעבודה באוסטרליה?

על מנת להתקבל לעבודה באוסטרליה מומלץ ליצור קשר עם חברת השמה המתמחה בתחום. הסיבה לכך היא שתהליך של קבלה לעבודה דורש לא מעט אלמנטים בירוקרטיים כמו למשל הגשת טפסים לטובת קבלת ויזה, מילוי פרטים לוויזת עבודה, איתור ואישור מצד מעסיק לעבודה חוקית ועוד. חברת השמה מקצועית תדע לספק לכם מענה – החל משלב ההתאמה שלכם למשרות המוצעות (בין אם מדובר במכירות בעגלות או בחקלאות) לבין מעסיקים רלוונטיים.

בהקשר זה חשוב לציין כי במידה ואתם מוצאים את עצמם במצב של חילוקי דעות עם המעסיק, ישנה אפשרות לפנות לאיגוד מיוחד שדואג לזכויות העובדים הזרים. אוסטרליה אינה רואה בעין יפה ישראלים או זרים שמנסים לעבוד באופן שאינו חוקי, ועל כן הליווי מצד חברת הסמכה מקצועית הוא חשוב ביותר לטובת הגשמת חלום וניצול הזדמנות לעבוד באוסטרליה.