להחליק את השיער מבלי לגרום לו נזק

החלקה של השיער באמצעות מחליק או פן עלול לגרום לנזקים משמעותיים לשיער. כיצד אם כן ניתן להימנע מנזק? על כך ועוד – במדריך הבא.

כך תחליקי את השיער בצורה נכונה ולא מזיקה

החלקה שלהשיער היא פעולה בסיסית שכל אחת מאיתנו מבצעת בחיי היום יום. למעשה, המחליקים תפסו תפקיד משמעותי מאוד בכל הקשור לשגרת הטיפוח שלנו, אולם מעבר למראה המוחלק והנקי לשימוש במחליק ופן לאורך זמן יש השלכות משמעותיות אשר גורמות לשיער להישבר, להיראות עייף ולעתים אף לנשירה מוגברת. ראשית כל, חשוב להבין כי למחליק יש חשיבות גדולה בכל הקשור לנזק לשיער. כיום ניתן לבצע רכישה של מחליק מקצועי אשר מונע את שריפת השיער, וזאת בשל טכנולוגיות חדשניות אשר מאפשרות לווסת את הטמפרטורות כמו גם פועל על טכנולוגיה של אדים באמצעות מלקחיים תרמיים אשר מאפשרת למנוע את שריפת השיער. ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות השוואות בין המחליקים הכי טובים שאפשר לקנות בארץ, וזאת בכדי לבצע רכישה נכונה אשר יכולה לסייע באופן משמעותי לצורך החלקת השיער בצורה נכונה ובריאה.

 

להחליק את השיער - מבלי לגרום לו נזק

שימוש נכון במחליק – צעד אחר צעד

 

בעת ביצוע החלקת שיער, חשוב להשתמש במכשיר בצורה נכונה. ראשית כל, לא מומלץ להשתמש בחום גבוה מדי וזאת בשל העובדה כי הוא עלול לגרום לשריפה של שורש השיער ובהתאם לכך להחליש אותה. בדקו כי מד הטמפרטורה מווסת ל-180 מעלות או פחות מכך. נוסף לכך, לפני שמחליקים מומלץ להשתמש בתכשיר אשר נועד להגן על השיער מפני החום, אותו ניתן לרכוש בעלות של עשרות שקלים בודדים. סרום לשיער או ג'ל לפני יכול לסייע לצורך שיקום שורש השיער והימנעות ממגע של החום, ומומלץ למרוח את התכשיר לאחר חפיפה יסודית של השיער, וכאשר השיער לח. יש להפעיל את המחליק רק לאחר שהשיער יבש לחלוטין, ולאחר שהוא הוברש באמצעות מברשת רחבה. את השיער יש לחלק לקבוצות של 3 ס"מ לכל היותר, ולהקפיד לעבוד עם המחליק על כל קבוצת שיער למספר שניות בודדות בלבד. שימו לב כי אתן מרחיקות את המחליק משורש השיער עצמו, וזאת בכדי למנוע מגע של חום עם הקרקפת. נוסף לכך, חשוב לתת לשיער לנוח לאחר ההחלקה ולא לאסוף אותו לקוקו, כך שהשיער יכול להתקרר לאחר הפעולה של ההחלקה.

החלקת השיער – לא באופן קבוע

בכדי להימנע מנזקים קבועים לשיער, מומלץ לעבוד עם מחליק מקצועי ואיכותי בלבד. נוסף לכך, הקפידו לגשת לספר לצורך גזירת קצוות אחת לשלושה חודשיים, וכן להימנע משימוש יום יומי במכשיר. בכך, תוכלו לשמור על השיער לאורך זמן ובכך להימנע מנזקים קבועים. קבלת המלצות ובחינת סקירות ברשת יסייעו לצורך בחירה במחליק איכותי, מתקדם ואשר מונע את הנזקים המצטברים.