חיוך ששווה זהב: מדוע חשוב לטפל בדלקות חניכיים?

דלקת חניכיים נחשבת ל"רוצח שקט" וזאת בשל העובדה כי אי טיפול עלול להוביל לאובדן השן. מדובר רק בסיבה אחת, ובמאמר הזה נבצע סקירה מעמיקה אודות ההשלכות של דלקת חניכיים על החיוך של כל אחד מאיתנו.

דלקת חניכיים: כיצד היא מתאפיינת?

דלקת חניכיים מתאפיינת בחניכיים אדומות, טעם רע בחלל הפה, ריח רע ואפילו מוגלה אשר מופיעה בחניכיים. הסימן המובהק ביותר לדלקת חניכיים היא דימום אשר מתרחש בעת הצחצוח, ולכן חשוב מאוד לטפל בדלקת עוד בשלבים הראשונים שלה. למעשה, דלקת חניכיים יכולה להתפתח גם בגילאים צעירים מאוד, וככל שהיא אינה מטופלת היא עלולה להוביל לנזקים משמעותיים לא רק לחיוך שלכם אלא גם ללסת. טיפול בדלקות חניכיים מתבצע באמצעות רופא שיניים או שיננית, וזאת בכדי לעצור את התקדמות הדלקת בזמן. ככל שהטיפול אינו מתבצע, עלולים להיות לכך השלכות רציניות.

חיוך ששווה זהב מדוע חשוב לטפל בדלקות חניכיים

מהן ההשלכות של אי טיפול בדלקת חניכיים?

דלקת חניכיים עלולה להוביל לנסיגת חניכיים ובהתאם לכך התרופפות של שורש השן, עד לכדי אובדן השן עצמה. נוסף לכך, מחקרים מצאו כי דלקת חניכים מגבירה את הסיכון למחלות לב כולל התקף לב, שבץ מוחי, לידה מוקדמת וכן טרשת עורקים. נוסף לכך, אנשים אשר סובלים מדלקות חניכיים נמצאים בסיכון מוגבר למחלות זיהומיות, וזאת בשל רובד החיידקים (פלאק) אשר התקשו והפכו לאבנית. אנשים אשר סובלים מדלקת חניכיים לרוב יגלו רגישות בעת אכילה, כמו גם תחושת כאב חד בעת אכילה של מזון קר או חם, בשל החשיפה של שורש השן כתוצאה מדלקת החניכיים.

כיצד מטפלים בדלקת חניכיים?

משום כך, טיפול בדלקת הוא חיוני וזאת לטובת בניית תוכנית טיפול פרטנית אשר כוללת ניקוי אבנית כמו גם טיפולים מתקדמים נוספים. עולם רפואת השיניים עבר שינויים מרחיקי לכת בשנים האחרונות, וזאת לאור פיתוחים מתקדמים של כלים מקצועיים אשר מאפשרים להסיר את רובד החיידקים ובהתאם לכך לעצור את התקדמות הדלקת. עם זאת, טיפול אצל רופא השיניים או אצל השיננית איננו מספק, ויש לבצע גם טיפול משלים בבית אשר כולל צחצוח של השיניים שלוש פעמיים ביום באופן יסודי, שימוש במשחת שיניים אשר נועדה בעבור רגישות בחניכיים. נוסף לכך, מומלץ להשתמש במי פה אשר מנקים את חלל הפה ובכך גורמים להשמדה של החיידקים אשר הם הגורם הישיר להופעה של דלקת חניכיים.

שימוש בתוספי תזונה לצורך טיפול בדלקת חניכיים

גם עולם הרפואה האלטרנטיבי יכול לסייע בעבור טיפול במחלות חניכיים, וזאת בשל תוספי תזונה אשר נמצאו כיעילים בעבור טיפול משלים בדלקת כמו אצת הכולרה אשר מסייעת להקלה וטיפול של דלקת חניכיים. נוסף לכך, הימנעות ממזון מעובד כמו גם שתייה ממותקת יכולים לתרום גם הם לצורך טיפול בדלקת, לטובת חיוך מושלם.