הנעליים שכדאי שתתרחקי מהן

נעליים לא נוחות

את בוודאי מכירה את זה, את התחושה שאת עוד שנייה צורחת מכאבי רגליים. את הרגע שבו את מעדיפה להסתובב יחפה על רצפה מלוכלכת(!) ורק לא לעשות צעד נוסף במכשירי העינויים המעוצבים עליהם הסתכלת פעם בחלון הראווה.

ברגעים כאלה את מייחלת לפלסטר זמין, או לפחות לנעלי אצבע נוחות שיוציאו אותך מהתנוחה המוזרה שאת נמצאת בה בשל נעליים לא מתאימות או נוחות. אז מאילו נעליים כדאי לך להתרחק? הנה הרשימה המלאה:

נעליים שאינן במידה

זה נכון, חוק מרפי אומר כי עד שנמצא את זוג הנעליים המתאים לנו ביותר, הוא לא יהיה במידה שלנו. נעליים מסוגים שונים ודגמים מסוימים כמו סניקרס, נעלי ספורט, נעלי עקבים וכו', נוטות לאזול מהמדפים בעיקר כשמדובר על מידות נפוצות כמו מידה 37 או 38 ואפילו 40.

ולמרות שהדגם אזל מהמלאי, אנו מוצאות עצמינו מתפשרות ואף בוחרות בנעליים קטנות ממידתנו שגורמות לכאב, כמו גם שהן עלולות לגרום נזק למדרס כף הרגל ולציפורן חודרנית. מי שתבחר בנעליים גדולות מידי: תגרום לנזק בכפות הרגליים ובעיקר ליציבה לא נכונה. לכן, במידה ואין מידה – ותרי על הרעיון כבר עכשיו!


נעלי עקב סיכה

בכל הנוגע לעקבי סיכה, מדובר גם בהעדר נוחות וגם בסיכון חיים של ממש! לא מעטות הפעמים בהן מבחינים באישה הנועלת עקבי סיכה, מדדה בדרכה אל הרכב, מועדת על גבי מדרכה מעט עקומה או נתקעת ללא אומר, בין חריצי הרצפה.

עקבי סיכה דורשים מיומנות. לכן אם אין לך האומץ או הרצון ליפול מגובה של 12 סנטימטרים לפחות – המנעי מסיכון מיותר. זכרי!  גם הנשים המיומנות ביותר כשלו עם נעלי עקב, או לפחות הפגינו הליכת ברווזה שבדיוק הטילה ביצה וזאת משום שהן לא וויתרו על נעלי הסיכה.

נעליים לא נוחות

פלטפורמות גבוהות

נעלי הפלטפורמה שחוזרות מידי כמה שנים לאופנה, הכניעו לא מעט נשים, בעיקר בשל המבנה של הנעל המעוצבת עם עקב מאורך וצר. עקב זה גבוה במיוחד ומטרתו להקנות גובה ושיק לנועלת. עם זאת, ברגעים של היעדר תשומת לב לצעדייך, גם את יכולה לצנוח מהפלטפורמות המעוצבות, אל המדרכה. לכן יש להיזהר ולהימנע מרכישת נעליים מסוג זה.

קבקבים

אם את לא הולנדית מלידה, קבקבים (ובייחוד קבקבי עץ) זה דבר שעלול להיות בלתי נסבל. מלבד חוסר הנוחות בעת ההליכה, בחום הישראלי עדיף לוותר על נעל זאת שגורמת לרגל להזיע ואינה נחשבת נוחה כלל. נעלי קבקבים הן אומנם דבר יפה ומעוצב, אך הן מתאימות יותר כמגנט קטן שתיקחי למזכרת מהבילוי האחרון שלך באמסטרדם ופחות להליכה על מדרכות רעועות ובחום בלתי נסבל!

אז מה האלטרנטיבות?

כדי שלא תסבלי מעקב כואב, אצבעות דואבות או מנפילות איומות, רצוי לרכוש נעליים נוחות. לפעילות יום- יומית רכשי סניקרס (שיהיו במידה שלך כמובן), נעלי בלרינה או נעלי ספורט מעוצבות שכיום מקנות מעט גובה וגם מראה קליל.  כאשר את מודדת נעליים וודאי כי הן במידה המתאימה, והתהלכי איתן מעט בחנות. בדקי כי הבהונות אינן לחוצות בתוך הנעליים וכי אין תחושה כבדה בעת ההליכה.

אם את מעריצה מושבעת של עקבים, בחרי בעקבי נוחות בעוד שכיום ישנן חנויות המציעות נעליים מעוצבות עם עקב גבוה, אך עם מדרך נוח ונעים. לימים החמים הצטיידי בנעלי אצבע צבעוניות ועבור ימי החורף תכלי לבחור מגפונים בגזרת חצי שחזרו לאופנה. נעליים מסוג זה יהלמו כל אחת ואף יעניקו תמיכה נהדרת, נוחות ויציבה טובה.