לא אנשים של בוקר? נסו את הטיפים האלה!

טיפים לבוקר טוב

לא חסרים אנשים שהם פשוט לא טיפוסי בוקר, אנשים שאומרים להם "בוקר טוב" והכי הרבה שהם מצליחים להפיק בחזרה הנו מנוד ראש קטן, אנשים שמתרחקים מכולם ומחפשים אחר פינה שקטה, אנשים שאפילו לריב אינם מוכנים על הבוקר ובאופן כללי אנשים שגם לאחר שהם מצחצחים שיניים, שותים קפה ונכנסים לרכב, הם עדיין זועפים וחסרי אנרגיה. מכאן שאם אתם מזדהים עם הסיטואציה אך מחפשים אחר שינוי, ולו לטובת האנשים ששוהים לצדכם מדי בוקר, מוטב שגם אתם תנסו את הטיפים הבאים. מי יודע, אולי מתחת למעטה הזועף מסתתרת חיית בוקר?

תחילה ברכה

אם אתם אנשים שמחוברים לדת, או אם אתם אנשים שמחוברים לנפש, מוטב שגם אתם תסגלו לעצמכם מנהג: לומר את ברכות השחר מדי בוקר, ישר לאחר היקיצה. ברכות השחר נועדו להודות על ההשכמה. מכאן שבאמצעות ברכה תרוויחו שני דברים חשובים: טקס קבוע שמסייע לתקשר ותחושה טובה שתלווה את שאר היום. אי לכך גם אם קמים זועפים, הרי שניתן תוך כדי הברכה להירגע – לעבור באופן נעים ממצב שינה למצב מודע.

הכינו תמריץ

קשה לכם להתעורר? תדאגו שתהיה לכם סיבה טובה, גם אם מדובר בעוד יום אפור במשרד. מהי הכוונה? תייצרו סיטואציה ממריצה. כך למשל מספיק שתדאגו שיהיו בבית עוגיות אהובות לצד סוג של קפה מועדף (או תה), על מנת שתרצו לקום ולהגיע למטבח.

פשוט מים

מים מחזיקים במגוון תכונות חשובות, אך רבים אינם יודעים שבין היתר מים מסייעים לחוש רעננים. כל שיש לעשות זה להעמיד ליד המיטה בקבוק מים ואיך שמתעוררים לשתות מעט.

טיפים לבוקר

התחברו לטבע

כאשר משכימים, חשוב שתהיה בבית אווירה של בוקר. אי לכך דבר ראשון שרצוי לעשות הנו להסיט את הווילון – לתת לאור היום לחלחל פנימה. מכאן שגם יהיה יותר נעים וגם תוכלו להפנים טוב יותר שעתה הגיע הזמן להתחיל את היום.

תדאגו שיהיה לכם נעים

זוכרים את המשמרות בצבא אליהן הייתם קמים באמצע הלילה, כאשר בחוץ קפוא ועליכם לצאת מתחת לשמיכה החמה וללבוש מדים קרים? ובכן סיטואציה שכזו אינה גורמת לאף אחד לחייך, אך אם אתם כבר אחרי צבא, אין לתת לסיטואציה לחזור על עצמה – תדאגו מראש שהבוקר יתחיל באופן כמה שיותר נעים. כיצד? בחורף תלכו לישון עם מזגן, הכינו ליד המיטה נעלי בית, תתזמנו את הבוילר כשעה לפני הקימה וכדומה.

עשו כמה שיותר הכנות

אנשים שאינם חובבי בוקר גם לא ממש אוהבים להתחיל לארגן את התיק לעבודה, למצוא את הארנק, לגלות שהנייד אינו טעון, או להחליט מה ללבוש. אי לכך כל עוד יודעים שהכול מוכן מראש ורק יש לקום מהמיטה, המשימה תהיה הרבה יותר פשוטה. מכאן שעוד בערב רצוי לעשות את מרב ההכנות, כולל בחירת בגדים והכנת ארוחה לקחת לעבודה.

רדו לשורש הבעיה

דובר רבות על העובדה שמילים בוראות מציאות, ועל כן אם התרגלתם לומר שאתם אינכם טיפוסים של בוקר, הגיע הזמן לעצור ולבחון האם זו האמת, או רק אמירה שהתחברתם אליה. בנוסף, תנסו להגדיר באופן יותר מדויק מה הבעיה שלכם בשעות הבוקר, ואז אולי יתאפשר למצוא פתרון הולם. כך למשל יש אנשים שיגדירו שהם אוהבים את הבוקר, רק לא לתקשר בו עם אנשים אחרים (משיחות בוקר אין בעיה להימנע), יש אנשים שיגדירו שהזמן המועט בבוקר מקשה עליהם (להם מוטב להקיץ לפני), יש אנשים שיגדירו שהם פשוט קמים עייפים (להם נמליץ להקדים את זמן השינה) ויש אנשים שפשוט יישארו בעמדתם: שהם לא טיפוסי בוקר, וזה בסדר – לאחר הבוקר יגיע הזמן שלהם.