איך להעלות מוטיבציה כדי להתאמן?

מי שהתעורר לא מזמן מתנומת החורף, והבין שהקיץ מגיע אוטוטו, וודאי התחיל בבניית תוכנית אימונים ונרשם לחדר הכושר. אחת הבעיות שעולה בקרב מתאמנים רבים, ולא משנה אם מדובר במתאמנים וותיקים, או במי שרוצה להשיל כמה ק"ג לקראת הקיץ, היא היעדר מוטיבציה. על מנת להתאמן עם חשק ומצב רוח, חשוב למצוא את האלמנטים שמעניקים לכם מוטיבציה, ואם אתם לא כל כך בטוחים מהם – הכנו לכם רשימה של דרכים להעלות את המוטיבציה כדי להתאמן.

מוטיבציה להתאמן

עשו מנוי לחדר כושר

בדרך כלל, אם שילמנו על משהו, אנחנו ננצל אותו עד הסוף, ולכן רכישת מנוי לחדר הכושר עשויה לגרום למוטיבציה שלנו לעלות. חוץ מזה, כשתגיעו לחדר הכושר, תהיו מוקפים באנשים חטובים ובאווירת אימונים, סביר להניח שגם אתם תרצו להיראות כמו אותם אנשים שמצליחים לרוץ 45 דק' על ההליכון. חפשו חדרי כושר באזור מגוריכם, כשניתן למצוא חדרי כושר המציעים למנויים גם שיעורי סטודיו, כמו ספייס באר שבע הממוקם בגרנד קניון ומכיל סטודיו רחב ושיעורים מגוונים במיוחד.

התאמנו בקבוצה או עם חבר

אימונים משותפים לרוב תורמים להעלאת המוטיבציה. אימונים בקבוצות לצד מאמן מקצועי, יכולים להיות מועילים בכמה רבדים, לרבות הרובד המנטלי. כשהמאמן מעודד אתכם, והחברים לצידכם עוברים את אותו התהליך כמוכם, זה בהחלט גורם לתחושת שייכות ואף מדרבן להתמיד ולהשקיע באימונים. אם החלטתם להתאמן יחד עם חבר או חברה, אז וודאי תסכימו שיציאה משותפת לאימון (הכולל בין היתר שיחות נפש או שיחת חולין) היא הרבה יותר מושכת ומרתקת מאשר אימון עצמאי.

מוטיבציה להתאמן

הציבו מטרות מול העיניים

טבלת שמודדת את ההתקדמות שלכם באימונים, כמו גם מציינת את הירידה שלכם במשקל ובהיקפים, בהחלט יכולה לסייע למוטיבציה. אם תציבו את אותה הטבלה על המקרר או על הדלת, ותראו אותה כל יום, המוטיבציה תהיה גבוהה אפילו יותר. אפשרות נוספת היא למצוא תמונות של בגדי ים או בגדים שתרצו לרכוש לעצמכם בעתיד (לאחר שתגיעו למטרה) ולתלות אותן במקומות גלויים לעין.

מצאו אימון שאתם אוהבים

אם אתם לא אוהבים לרוץ, אז אל תצאו לאימוני ריצה, וזה תקף לכל סוג אימון אחר. יש מגוון רחב של אימונים וענפי ספורט, כך שתוכלו למצוא את סוג האימון האידיאלי ביותר בעבורכם. אימוני שחייה, TRX, קיקבוקסינג, שיעורי ריקוד, הרמת משקולות, טניס, כדורגל, תרגילים לשיפור היציבה ועוד, הם רק חלק קטן מהאימונים שתוכלו לבצע במהלך השבוע.

 

אימוני כושר מסייעים לשמור על משקל תקין ותורמים באופן משמעותי לחיטוב הגוף וצמצום היקפים, ולכן פעילות גופנית מומלצת לכל אחד ואחת, כשכדאי לבנות תוכנית אימונים אישית ולהתייעץ עם מאמן כושר מקצועי. על מנת לשמור על שגרת אימונים רציפה, חשוב להקפיד ולשמור על מוטיבציה גבוהה, כשניתן לעשות זאת בכמה וכמה דרכים. בחרו את הדרך האידיאלית ביותר בעבורכם, בחרו את סוג האימון המועדף עליכם – וצאו לדרך.