מצילים את העולם: איך טבעונות מסייעת לאיכות הסביבה?

העלייה באחוז הטבעונים הובילה לשינויים מרחיקי לכת בכל הקשור לאיכות הסביבה והרגלי הצריכה. במאמר זה נבצע סקירה אודות עליית הטבעונות, וכיצד היא מצליחה לשנות סדרי עולם אשר לא נראו כמותם זה עשרות שנים.

טבעונות: חיבור בין גוף לנפש

אם בעבר להיות מוגדר כטבעוני נחשב לטרנד, כיום מדובר בתנועה חזקה אשר רק הולכת וגוברת, בשל היתרונות הרבים של אורח החיים הטבעוני. למעשה, מחקרים מצאו כי טבעונות מסייעת באופן ממשי לאיכות הסביבה, איכות החיים ואפילו תוחלת החיים, כתוצאה ממעבר לטבעונות. כתוצאה מגידול אורגני אשר נעשה בתנאים אידיאלים וללא חומרים משמרים. הוצאה של חומרים משמרים והימנעות משימוש בריסוס תורם באופן משמעותי לאיכות האוויר אותו אנו נושמים, ולכן ככל שהתנועה הזו תמשיך להתקדם ניתן לראות כיצד התרבות של הטבעונות אשר מבוססת על הכרת תודה לטבע ושיפור תהליכים פנימיים תוסיף ותשפיע לא רק על הבריאות של כולנו, אלא גם על איכות הסביבה אשר זוכה לעדכנה מחודשת ושיטות גידול חדשניות ובעיקר – ללא רעלים, כימיקלים ופחמים מזהמים. מדובר בחיבור בין גוף לנפש, אותו כל אחד יכול לממש.

מצילים את העולם- איך טבעונות מסייעת לאיכות הסביבה

להציל את העולם באמצעות טבעונות (או: כיצד גם אתם תוכלו ליצור עולם טוב יותר)

על אף החשש הרב של רבים מכניסה לעולם הטבעונות, אנו כאן כדי להבהיר: טבעונות ניתן לקיים באופן אישי, ובהתאם ליכולות. מומלץ להכיר את העמותה  vegan-friendly אשר פועלת לקידום ושיפור אורח החיים הטבעוני, כאן בישראל. מדובר בעמותה אשר מוציאה לפועל פרויקטים חדשנים אשר לא רק תורמים לאיכות הסביבה, אלא גם ליצירת אורח חיים בריא אשר מבוסס על . מחקרים פורצי דרך מצאו כי תזונה טבעונית יכולה לשפר באופן ממשי את הבריאות, ואף להילחם במחלות זיהומיות ודלקתיות. כך לדוגמא, מחקר אשר נערך בארה"ב מצא כי תזונה טבעונית יכולה לסייע באופן ממשי בעבור חולי סוכרת, אחת המחלות נפוצות בעולם. תזונה טבעונית אשר מבוססת על פירות, ירוקות וללא שומן מן החי מפחיתה את רמות הסוכר בדם ובכך יוצרת מצב בריאותי מאוזן, גם בגילאים מבוגרים.

יצירת אורח חיים טבעוני – קל יותר מאי פעם

הנגישות הרבה למידע כמו גם צעדים קטנים אותם ניתן לבצע כבר היום מאפשרים לכל אחד מאיתנו ליצור סביבת חיים נעימה וטובה יותר, באופן קל ופשוט. באמצעות עמותות כמו גם ארגונים אשר מקדמים את הנושא ניתן ליצור עולם טוב יותר באמצעות הרחקה של כימיקלים מחיות ומהאדמה, כמו גם טבעונות אשר היא למען הבטחת עתיד הדורות הבאים באמצעות חלוקה שוויונית של המשאבים. לסיכום, טבעונות מהווה ללא ספק בשורה של ממש בעבור אזרחי העולם וכמובן בעבור אזרחי ישראל אשר מעוניינים ליצור סביבה נעימה אשר מבוססת על עקרונות הטבעונות.