עולם היצירה: מושגים שכל יוצרת חייבת להכיר

אם אתן עושות את צעדיכן הראשונים בתחום היצירה, אתן וודאי נתקלות במגוון רחב של מושגים שאתן לא מכירות, בין אם הם מופיעים בסרטוני ההדרכה או במאמרים מקצועיים בבלוגי היצירה השונים. לכן, ריכזנו בעבורכן את כל המושגים שכל יוצרת חייבת להכיר. שנתחיל?

מושגים מעולם היצירה

עיפרון פחם – יש מגוון רחב של סוגי עפרונות ועופרות, כשאחד העפרונות הבולטים בתחום היצירה הוא עפרון הפחם. למעשה מדובר בעיפרון העשוי צבע פחם והוא מיועד עבור מי שעוסקת בציור מקצועי ואיור.

צ'יפבורד – קרטון דחוס המאפשר ליצור שלל אלמנטים שונים. לרוב משתמשים בצ'יפבורדים בתחום הסקראפ.

קארדסטוק – נייר קשיח נטול חוציות ונטול לגנין, המשמש יוצרות בתחום הסקראפ. הנייר מגיע במשקלים שונים, כשהממוצע הוא בין 120 גרם ל- 300 גרם. הבחירה בעובי הנייר תלויה בפרויקט, ולו כי ישנם פרויקטים שיצריכו ניירות עבים יותר.

פאנץ' – מנקב צורות המיועד לנייר. ניתן לרכוש את מנקב הצורות בכמה גדלים, לרוב עד 3 אינץ'. ישנן צורות רבות לפאנצ'ים, לרבות פאנץ' בורדר המעניק אלמנט של תחרה.

משטח מתרפא – משטח עליו ניתן לבצע חיתוכים באמצעות סכין חיתוך. החתכים שנוצרים על המשטח "מתרפאים" ובכך הם הופכים אותו לרב פעמי. לרוב, ישנם סימוני משבצות כדי לסייע ליוצרות לבצע חיתוכים מדויקים.

עולם היצירה- מושגים שכל יוצרת חייבת להכיר

יצירה לילדים

חימר קל – חומר גמיש, קל ונוח לפיסול, שאינו מלכלכך את משטח העבודה. מדובר בחימר ידידותי לילדים, המגיע בכמה צבעים, וממנו ניתן לפסל שלל אלמנטים ייחודיים. החימר מתייבש באוויר, בשונה מסוגי חימר אחרים.

בריסטולים – דפים קשיחים, בדרך כלל בעובי של 120 גרם. לרוב מגיעים בחבילה של 50 או 100 יחידות, כשהדפים מגוונים בצבעיהם.

שבלונות – חומר קשיח המאפשר ליצור צורות שונות, לרבות אותיות ומספרים. קיימות שבלונות רב פעמיות דביקות, שבלונות מפלסטיק ועוד. כמו כן, לצד השבלונות המיועדות לילדים, יש גם שבלונות נהדרות למבוגרים.

איך ניתן להישאר מעודכנות בתחום?

ובכן, עולם היצירה הוא רחב והוא טומן בחובו שלל תחומים. כיום יש לא מעט אתרים מקצועיים עם מאמרים בנושא, בלוגים של יוצרות וכמובן קבוצות פייסבוק ייעודיות. כל הפלטפורמות הללו יאפשרו לכן להישאר מעודכנות בכל המגמות והשינויים בעולם היצירה.

יצירה מהנה!