עושים טוב לאחר: כל הסיבות לתרום לעמותות

תחושת שליחות, הזדהות וערבות הדדית הם רק חלק מהסיבות מדוע אנשים פרטיים מחליטים להוציא כסף מכיסם הפרטי. מדוע עשיית טוב לאחר יכולה לתרום גם לכם? על כך – בסקירה הבאה.

תרומה לעמותות: חלק בלתי נפרד מערבות הדדית

אחד האלמנטים המזוהים יותר מכל עם החברה הישראלית הוא כמובן ערבות הדדית. למעשה, השורשים של ערבות הדדית נעוצים עמוק בדת היהודית וזאת בשל קביעת חז"ל כי מבחינה הלכתית "כל ישראל ערבים זה לזה" מתוך מטרה נעלה לקבל אחריות על הקהילה ועל חבריה. בשל כך, היכולת לעשות טוב לאחר ובהתאם לכך לתרום לעמותות שפועלות למען המטרות הקרובות לליבכם ובכך מגשימות את הערבות הדדית מאפשרת לכם ליצור יכולת אמיתית להשפיע ולשנות, גם אם נדמה לכם כי התרומה עצמה היא מינורית למדי. הערבות הדדית מהווה חלק בלתי נפרד מהזהות הישראלית ועל כן ניתן בהחלט לומר כי תרומה לעמותה היכולה להתבצע כיום באופן אינטרנטי מהווה דרך מצוינת בעבורכם ליצור השפעה ואף לקדם רעיונות ויזומות בהם אתם מאמינים לטובת יצירת חברה שוויונית ומכילה יותר.

כיצד ניתן לתרום?

ישנן לא מעט דרכים לתרום לאחר, אולם דרך אפקטיבית ובעלת יתרון עצום בעבורכם היא דרך פלטפורמה אינטרנטית המאפשרת לכם לבצע תרומה ולהעביר אותה בשלמותה וללא גזירת רווח. עמותת jgive הקימה אתר במסגרתו כל אחד מסיבותיו שלו (בין אם מדובר בהזדהות, מוטיבציה פנימית או כל סיבה אחרת) לתרום לעמותות רשומות אונליין, ובכך לעשות טוב לאחר. האתר יאפשר לכם לבצע את התרומה באופן יעיל ובשקיפות מלאה.

עושים טוב לאחר: כל הסיבות לתרום לעמותות

הזדהות עמוקה עם ערכי העמותה

רבים מאלו אשר מחליטים לעשות טוב לאחר מעוניינים לבצע את התהליך בעקבות הזדהות עם מצבם. כך לדוגמה, מחלימים ממחלות קשות כמו סרטן לא פעם לוקחים חלק פעיל בפעילות של עמותות הפועלות למען חולים, מתוך תחושת הזדהות עמוקה עם מצבם. היכולת להזדהות עם מצבו של האחר ובהתאם לכך לתרום לטובת שיפור מצבו גורמת לתחושה של התרוממות נפש לצד אמפתיה אותה ניתן לממש באמצעות תרומה כספית. באמצעות התרומה ניתן לחוש חלק מקהילה של אנשים שנמצאים באותו מצב שבו אתם הייתם, ועל כן עברתם מצב נפשי (כמו התקף חרדה, טראומה ועוד) או גופני ומצאתם עמותה שמספקת תמיכה לאנשים שנמצאים באותו מצב שאתם הייתם – תוכלו לקבל תחושה עמוקה של סיפוק והתרוממות רוח כחלק מזדהות עמוקה עם ערכי העמותה.

מוטיבציה פנימית

אחת הסיבות הבולטות מדוע הציבור בוחר לתרום לעמותות נובע מתוך מוטיבציה פנימית הנובעת מתוך רצון עז ועמוק לטובת מתן תרומה, ללא קבלת תרומה. המוטיבציה הפנימית היא זו שמפעילה לטובת הנעה לפעולה בדמות תרומה כספית או השתתפות בפעילויות אותן מבצעות עמותות באופן פשוט. כאשר המוטיבציה הפנימית חזקה, היא מספקת לתורם ערך מוסף אדיר ועל כן רבים פועלים מתוך מוטיבציה פנימית עמוקה שגורמת להם לפעול ובהתאם לכך להשפיע על חייהם של רבים הזקוקים לכך. בעידן שבו רבים נמצאים בצומת דרכים ומחפשים דרכים להגביר את האושר ותחושת הערך שלהם, היכולת להגביר את המוטיבציה הפנימית באמצעות תרומה היא המפתח ליצירה של איכות חיים משופרת בעבורכם – ובעבור החברה.

לסיכום, מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור בעבורכם ובעבור הסביבה שינוי ממשי בדמות שלא רק תסייע לחברה אלא גם תגביר את האושר שלכם. חלק מהותי מתרגול של אושר יומיומי יכול ואף רצוי להתבצע באמצעות תרומה, כפי שניתן להבחין בשורה של מחקרים בתחום הפסיכולוגיה החיובית. על כן, האתר של jgive נותן לכם את ההזדמנות להעניק לעמותות שעובדות מסביב לשעון בכדי לעשות טוב לאחר, ורותמות אחריהן אלפי תורמים שמלווים ותומכים בפעילות שבמסגרתה ניתן להגשים את המטרות והערכים שלכם כמו גם ליצור יכולת ממשית ואף צנועה למדי לטובת החברה הישראלית.