הגיע הזמן לקצת פרטיות: איך לתכנן חנייה בבית פרטי

אולי יום אחד מדינת ישראל תהיה כזו שיש בה תחבורה ציבורית נגישה ברמה כל כך גבוהה, שאפילו לא נצטרך להחזיק ברכב פרטי, אבל נכון להיום זה משהו שאי אפשר לשקול אותו ממש אפילו ולכן כמעט כל אחד מאיתנו מחזיק ברכב פרטי משלו לצרכים השונים. מצד אחד, לדבר הזה יש הרבה מאד יתרונות וזה נותן לנו את היכולת להגיע ממקום למקום בקלות מבלי להיות תלויים באף אחד או בלוח זמנים של אחרים, אך מצד בשני ברור שיש גם כמה חסרונות משמעותיים כמו מחירי הדלק, מחירי הביטוח והרישיונות, וכן עניין החנייה שהוא מאתגר עבור רבים מהנהגים. יחד עם זאת מי שגר בבית פרטי, יכול לשקול בחום את האפשרות של בניית חנייה פרטית, מה שיפתור את הבעיה של חיפוש חנייה, יאפשר הגנה מושלמת מפני פריצות וגניבות וכן יאפשר לשמור על הרכב מפני נזקי מזג האוויר עם תכנון נכון. אם גם אתם שוקלים לעשות זאת בקרוב, הנה מדריך תמציתי שיעזור.

תיחום ופתיחה

ראשית, חשוב להבין מה אתם רוצים מהחנייה שלכם. הדבר הבסיסי ביותר הוא ליצור מתחם ייעודי לחנייה, כזה שלא ישמש לדברים אחרים, אלא רק לצורך העניין הזה. כמו כן, חשוב לתחם אותו, כך שיהיה ברור לכל מי שמזדמן שמדובר על חנייה פרטית ושלא יעמדו לכם במקום החנייה. אם אתם רוצים פתיחה חכמה נוחה של השער ולא מעוניינים לצאת מהרכב בכל פעם שאתם רוצים להיכנס או לצאת מהחנייה, תצטרכו להתקין מנוע לשער חשמלי, ותוכלו למצוא מוצרים מעולים כאלו באתר סומפי המתמחה במנועים לשערים חשמליים וכן מציע פתרונות נוחים נוספים.

אין ספק ששער חשמלי חכם עם פתיחה מרחוק באמצעות שלט או באמצעות הטלפון החכם זה אחד מהדברים שישדרגו לכם את הבית ויהפכו את כל ההתנהלות שלכם עם הרכבים הפרטיים לנוחה פי כמה וכמה.

היתרים

זכרו כי על מנת לבנות חנייה בבית, יש לקבל היתרים מהרשות המקומית בה אתם מתגוררים. נכון, יש הרבה אנשים שעושים זאת מבלי לקבל היתרים, ואז זה נכנס תחת ההגדרה של חריגת בנייה, שזה דבר לא חוקי בעקרון. יש כאלו שיעשו את החריגות הללו ולא יפנו אליהם כלל והכל יהיה בסדר, בעוד אחרים יזכו לביקור של נציגי מנהל הבנייה ועשויים לקבל קנס של אלפי שקלים או אפילו יותר. מומלץ שלא לקחת את הסיכון וקבלת היתרים לבניית חנייה פרטית זה לרוב לא עניין מורכב מדי כך שאנחנו ממליצים לעשות את זה. לצורך העניין הזה תצטרכו לתכנן את החנייה בהתאם לפי גודל מסוים ותוך הקפדה על הכללים, אבל זה בהחלט לא משהו בלתי אפשרי או מורכב מדי.

הגיע הזמן לקצת פרטיות: איך לתכנן חנייה בבית פרטי

עיצוב

זכרו תמיד כי על אף שחנייה פרטית זה עניין פונקציונלי שיהפוך את החיים שלכם בבית לנוחים יותר, זה גם צריך להיות משהו שמתכתב עם העיצוב של החצר שלכם. שווה לבחון את האפשרות של צביעה בצבעים תואמים וכן מומלץ לקשט את החנייה עם צמחייה למראה נעים ומזמין.

שקלו את האפשרות חנייה מקורה

חנייה מקורה או גראז' אם תרצו, זה אומנם מוצר יקר יותר, אבל בהחלט כזה שנחשב לאיכותי יותר. גראז' ישמור על הרכב מפני נזקי מזג האוויר והוא בטוח הרבה יותר גם מבחינת גניבה ופריצות. אם יש לכם תקציב מתאים, זו בהחלט אופציה ששווה לשקול.

לסיכום – הקפידו על תכנון נכון וסבלני ותוכלו בהחלט להנות מחנייה פרטית נוחה ואיכותית.