אומגה 3: למה זה כל כך מומלץ?

בנוגע לנטילת אומגה 3, תוכלו למצוא בסקירה הבאה את מלוא המידע הנחוץ לכם בכדי להבין מדוע מדובר בחומצה חיונית ומומלצת במיוחד.

אומגה 3: יתרונות בריאותיים רבים

אומגה 3 הפך לכוכב הבלתי מעורער של תוספי התזונה בשנים האחרונות, וזאת בשל שורה ארוכה של מחקרים אשר הוכיחו כי אומגה 3 מסייע באופן משמעותי במגוון תחומים. כאשר אנו מתייחסים למונח אומגה 3 אנו מדברים בעצם על קבוצה של חומצות שומן אשר אותם יש לספק לגוף, וזאת בשל העובדה כי גוף האדם שלנו איננו לייצר אומגה 3 בעצמו. מדובר בחומצות שומן אשר נמצאו במחקרים כיעילים לצורך שיפור הפרעות קשב וריכוז ותפקוד המוח, שיפור תפקוד המבנה של הלב, מסייעים בהפחתה של קרישות דם, מפחית באופן משמעותי דלקות ועוד. בנוסף, ישנה המלצה בין לאומית מטעם רופאים מכל רחבי העולם לנטילה של אומגה 3 בעבור נשים בהריון, וזאת לאור יתרונות בריאותיים מובהקים אותם תוכלו למצוא בסקירה הבאה.

אומגה 3 יתרונות בריאותיים

מדוע אומגה 3 כל כך מומלץ?

חומצת אומגה 3 חיונית וקריטית לבריאות, ולכן היא הגיעה לתודעה הציבורית בעקבות ישראלים רבים אשר שילבו את האומגה 3 על בסיס קבוע באורח החיים ובתזונה, וכתוצאה מכך דיווחו על שיפור משמעותי הן בתחושה האישית והן בבריאות הכללית. ע"פ דו"ח אשר פורסם לאחרונה בכל בית שלישי בישראל ניתן למצוא אומגה 3, וזאת בשל העובדה כי מדובר בחומצת שומן חיונית וחיובית. לאומגה 3 מייחסים תועלות בכל הקשור לתפקוד כלי הדם והלב, כמו גם גמישות עורקים. ישנם מחקרים אשר מתייחסים גם לדיכאון, חרדה והפרעת קשב וריכוז, בשל היותה של החומצה מעודדת ריכוז והקשבה כמו גם תורמת לאיכות החיים, בשל ריכוז השומן הרווי. היתרון המרכזי שלאומגה 3 נוגע למנגנון אנטי דלקתי – כלומר, ניתן להפסיק או להאט תהליכי דלקת בגוף – גם באפקט מניעתי או במידה והדלקת התפתחה, להאט את קצב ההתקדמות. מחלות לב רבות מתחילות מדלקות, ולכן בכל מחקר בתחום התזונה אשר נעשה עלה באופן חד משמעי כי אומגה 3 עוזרת ותורמת מאוד להפחתה של דלקות כמו גם לתפקוד כללי טוב יותר של מערכות הגוף.

כיצד נדאג לכמות מספקת של אומגה 3 בגוף?

כיום קשה מאוד לקבל את האומגה 3 רק דרך תזונה, ולכן ההמלצה הגורפת היא לבצע רכישה של תוספי תזונה אשר מבוססים על ריכוז גבוה של אומגה 3. באמצעות נטילה קבועה של תוספים ניתן לספק לגוף את היתרונות אותם ציינו, כל זאת באופן קבוע ועם שימת דגש על תזונה מאוזנת ובריאה אשר לא רק תתרום לבריאות הכללית אלא תאפשר גם לספק כמות מספקת של אומגה 3 אשר היא הכרחית ובריאותית, כפי שציינו בסקירה המקיפה הזו אודות היתרונות וההמלצות לנטילה של אומגה 3, באופן קבוע.