לחובבי הרכב: טיולים על גלגלים ברחבי הארץ

טיול ג'יפים

במאמר הזה אנחנו נמנה כמה מסלולי טיול מומלצים בארץ. המשותף להם הוא שהם מבוססים על נסיעה ברכב. טיול ברכב יכול להיות מאד מהנה. מי שמורגל בכך בוודאי יוכל להזדהות עם זה ומי שלא אולי צריך מעט שכנוע. בטיול ברכב אנחנו נהנים מכל הנוחות של ישיבה ברכב ממוזג או מחומם. אנחנו יכולים ליהנות מחברתם של אנשים הקרובים לנו, משפחה או חברים. מי שמוגבל ביכולת התנועה שלו יכול גם הוא להצטרף ולהנות ממש כמו כולם. בטיול כזה, חלק מההנאה הוא בדרך עצמה, בין אם מדובר בכביש או בשביל, הדרך לעיתים יותר מהנה מההגעה לנקודת היעד. במאמר הזה ריכזנו לכם כמה מסלולים נהדרים לרכב. מדובר במקומות שמשלבים מעבר בין אתרים ייחודיים, היסטוריים, תרבותיים, נופיים ועוד ומציעים דרך מהנה ויפה ביניהם.

טיול רכבים בשבילים

אם תרצו להיפרד קצת מהאספלט, מהפקקים, ומהצפירות – תוכלו לרדת לדרום הרחוק ולבחור באחד ממסלולי הטיול היפים במדינה כאשר אפשרות אחת היא טיול ג'יפים באילת וסביבתה. המסלול מתחיל מעט צפונית לעיר אילת, כ4 ק"מ על כביש הערבה. המסלול שלנו יעבור בשמורת הטבע עברונה. בדרך נוכל לתצפת על שלל חיות בר המאפיינות את המקום. בעונת הנדידה אולי נזכה לראות אפילו אלפי ציפורים ורודות נהדרות מסוג פלמינגו. נעצור במושב צוקים בו נוכל לאכול וגם לרכוש מוצרי מעדניה איכותיים שונים. בחזרה נעבור דרך שמורת החי בר יטבתה. בשמורה אפשר לצפות בחיות כגון יענים, ראמים, צבאים ועוד. בשמורה משקמים עופות דורסים וניתן לצפות בהן וללמוד על התהליך.

אפשרות טיול על שביל נהדר קיימת גם בצפון, מרחק שעה נסיעה מתל אביב. מדובר בדרך נוף כרמל הנמצאת בחלקו המזרחי של רכס הכרמל. למעשה, העניין מתחיל כבר מהטיפוס דרך הכביש המוביל דרך קיבוץ בית אורן. תוכלו לעצור לפיקניק במקומות רבים ואפילו לשלב מעט הליכה. מקום מומלץ לעשות זאת יהיו 'מחצבות קדומים' הנמצאים ממש על הכביש. לאחר הטיפוס מכיוון מערב נתחיל לרדת בכביש לכיוון נשר ונפנה ימינה אל דרך נוף כרמל. הדרך תתאים לרכבי פנאי, רכבי שטח ואפילו טנדרים מוגבהים מעט. לאורך הדרך נוכל לתצפת לכיוון הגליל התחתון כאשר אנחנו נוסעים בין עצי אורן, אלון, קטלב ועוד רבים אחרים. הדרך מגיעה עד הכפר הדרוזי עוספיה ולאחריו דלית אל כרמל. תוכלו לעצור שם ולאכול אוכל דרוזי אותנטי, לקנות מזכרות ולקנח בקפה וכנאפה מסורתיים. תוכלו בסיום המסלול לבקר גם במוחרקה שהיא אתר היסטורי בנקודה הגבוהה ביותר על הכרמל המציעה נקודת תצפית לכיוונים רבים.

טיול בכבישים ציוריים

טיול לרכב רגיל תוכלו לעשות במעלה המירון. הטיול יעבור בדרך הנופית אשר נפרצה על ידי קרן קיימת לישראל. ממנה נוכל לתצפת על נקודות רבות כולל הגליל התחתון, הגולן, החרמון ואפילו חיפה. לאורך הדרך ניתן לעצור בנקודות רבות בכדי לערוך פיקניק. את הטיול ניתן לסיים בעיר צפת שאיננה רחוקה ואשר הנסיעה אליה היא מרהיבה ביותר. צפת היא עיר ציורית ולה מסורת עתיקה. זהו גם יעד טוב בשביל לאכול במסעדה טובה. ניתן לערוך את הטיול הזה גם בימים חמים יחסית. המירון הוא ההר השני בגובהו במדינה וככזה הוא מספק יעד טיולים צונן במעט מאשר יעדים אחרים בסביבה. מבחינתנו, כמטיילים ברכב, זה אומר שניתן לטייל אפילו בקיץ עם חלונות פתוחים ולתת לניחוחות החזקים של הטבע לפרוץ אל תא הנוסעים ולרוח לבזר את שערות ראשנו!

 

בכל הטיולים הללו הקפידו לנסוע רק על הכבישים והשבילים המסומנים והקפידו על שמירת הניקיון בשמורות הטבע ומחוצה להן. טיול נעים!