מנהלים עמותה? כל הסיבות לקבל ייעוץ וליווי

ייעוץ וליווי לעמותות

כדי לנהל עמותה בצורה מיטבית צריך כוונה טובה אבל גם ייעוץ וליווי. מדוע? ובכן, לקבלת ייעוץ וליווי יש משמעות אדירה מבחינת הגשמת השאיפות ועמידה בכללי החוק. כל הפרטים – במדריך הבא.

ליווי וייעוץ מקצועי לצורך ניהול עמותה: כל מה שרציתם לדעת

ניהול עמותה מהווה ללא ספק הגשמת חלום. אחרי שנים של מחשבה ועם הרבה כוונה טובה אתם מחליטים להרים את הכפפות ולהקים עמותה, למען מטרה הקרובה לליבכם. אולם, חשוב לדעת כי מעבר לרצון הטוב לניהול עמותה כאן בישראל יש חוקים והסדרים בהם צריך לעמוד כדי לדאוג להמשך הפעילות התקין. לצערנו, לא מעט עמותת בישראל נאלצות לסגור את שעריהן או לבטל את גיוס הכספים בעקבות אי יכולת לגייס כספים ממקורות איכותיים או בעייתיות ביצירת קשרים עם גורמי מקצוע ואנשי מפתח. בהתאם לכך, אם אתם מחליטים לנהל עמותה חשוב קודם כל לקבל ייעוץ וליווי מקצועי לכל אורך הדרך מצד חברות מובילות המתמחות בתחום. כך לדוגמה, ייעוץ לעמותות ע"י חברת אטלס מהווה דרך מצוינת בעבורכם ליצור קשר עם חברה מקצועית, המתמחה בייעוץ לעמותות לגבי הגדלת מקורות המימון באופן יעיל ומתקדם. הפלטפורמה של החברה היא חדשנית מבחינת היכולת שלכם לקבל כלים חדשים לצורך ניהול העמותה, באופן המשקף סטנדרט גבוה וכן פתרונות מקוריים שבאמצעותם תוכלו לנוע קדימה.

ניהול נכון – חלק בלתי נפרד מהגשמת המטרות

כאמור, היכולת שלכם לנהל את העמותה היא חשובה מאוד לצורך הצלחתה. התנהלות שאינה אינה עונה בקנה אחד מבחינה ניהולית עלולה להסב נזק עצום לשמכם הטוב וכמובן לשם העמותה. לכן, ניהול נכון המבוסס על בנייה של מערך מקצועי לצורך גיוס כספים, עמידה בביקורת של רשם העמותות כמו גם הפקדות כספים ותשלום לעובדים מהווים חלק מהותי מהיכולת שלכם כמנהלים לנהל את פעילות העמותה באופן המאפשר לחבור יחדיו למען הטרה לשמה הקמתם את העמותה שלכם. מדובר בחלק מהותי ובלתי נפרד מהגשמת המטרות אותן הצבתן, ועל כן בניית מערך מקצועי המבוסס על חברות כמו אטלס לצד אנשי מקצוע כמו רואי חשבון ויועץ פיננסי הוא המפתח שלכם לקראת התאגדות שתוביל לערך. גיוס כספים שמתבצע באופן הזה יתרום באופן משמעותי ליצירת שותפות אמת שמבוססת על כסף אך גם על ערכים משותפים. גיוס כספים הינו חלק בלתי נפרד מהפעילות השוטפת של העמותה, ובשל כך הפלטפורמה של אטלס מהווה הזדמנות שאותה פשוט אסור לכם כמנהלים לפספס.

אתגרים רבים

ככל שהעמותה שלכם תגדל, כך האתגרים שלכם יהיו מאתגרים יותר. ישנן לא מעט דוגמאות לעמותות שהתחילו עם מספר חברים מצומצם והצליחו בתוך פרק זמן קצר להגיע לעשרות אלפי בני אדם שלוקחים חלק, ובעבורכם כמנהלים הניהול במהלך הדרך עשוי להקשות על הפעילות היומיות ועל היכולת שלכם כמנהלים להוביל את העמותה קדימה. חיסכון בזמן וכסף הם חלק בלתי נפרד מהתמודדות עם האתגרים הנלווים ועל כן ייעוץ וליווי המתבצע באופן שוטף יכול לחסוך לכם לא מעט זמן, מאמץ ואפילו כסף. ניהול לא נכון שאינו מתבצע תחת הכללים יוביל לאי עמידה בביקורת של רשם העמותות ובהתאם לכך ישנו סיכוי גבוה להשבתה של הפעילות ולעיתים אף נקיטה בצעדים משפטיים. לצערנו אנו שומעים בתקשורת על מקרים שבהם מנהלי עמותות נאלצו להתמודד עם רשויות החוק – וכדי שאתם תוכלו להימנע מכך, רצוי לקבל ייעוץ משפטי שבמסגרתו תוכלו להיות בטוחים כי אתם מנהלים את העמותה שלכם ע"פ כללי החוק ותוך שימת דגש על הדקויות הקטנות ביותר. מדובר בחלק מהותי ובלתי נפרד מניהול של עמותה קטנה ובוודאי עמותות גדולות, ועל כן רצוי לקבל מראש המלצות אודות עורכי דין המתמחים בליווי של עמותות.

לסיכום, היכולת שלכם כמנהלים ליצור ולהגשים את השאיפות שלכם תלויה לא מעט בגורמים שאיתכם. כדי שתוכלו למנף את הפעילות ולהוציא לפועל תוכניות, אל תהססו להשקיע ולאתר את החברות המובילות כמו גם אנשי מקצוע שבאמצעותן תוכלו להבטיח כי העמותה שלכם תפעל למשך שנים רבות, ואף תרחיב את הפעילות לתחומים נוספים, הקרובים לליבכם.