מדריך טיפוח לגיל 40

כאשר אנחנו מגיעים לגיל 40 – דברים מתחילים להשתנות. הגוף נעשה פחות גמיש או חזק, מראה העור הופך לפחות גמיש מאשר בעבר. השיער נושר, ואנו מתחילים לגלות כי ההחלמה של הגוף שלנו, אינה פשוטה כמו בגיל 20. כאשר מגיעים לגיל זה, ישנם לעיתים משברים שתוקפים את הנפש והגוף: כמו משבר "אמצע החיים" או "גיל העמידה" – מה שיכול מצד אחד להבהיל, אך מן הצד השני לחזק ולגרום לנו לטפח את הגוף, להעצים את הנפש ולפעול על מנת להראות ולהרגיש טוב יותר. אם אתם בני 40 ואתם רוצים לטפח את עצמכם – ישנן מספר דרכים בהן תוכלו לנקוט:

השתלת שיער

בגיל 40, גברים (וגם נשים) מתחילים לאבד שיער. זאת בעיקר בקודקוד הראש ובאזור המפרצים. עובדה זאת  תייצר בדרך כלל פאניקה, בעיקר עבור מי שראשו היה תמיד מלא שיער. במקרים כאלה, יש כמה אופציות להתמודדות: הראשונה היא בדיקה קפדנית אצל רופא עור שיוכל לבצע בדיקה מיקרוסקופית של הקרקפת ולייעץ בנוגע לטיפול מתאים. כיום, אפשר לטפל בהתקרחות על ידי נטילת ויטמינים כמו אבץ וברזל, ובאמצעות משחות ומוצרי טיפוח שונים. מלבד זאת, אפשר לברר על השתלת שיער לגברים. באמצעות המומחים, ניתן להשתיל שיער תוך שימוש בשערות מאבירים אחרים בגוף, ובכך לאפשר מראה פחות דליל של הקרקפת.

השתלת שיער

מיצוק העור

גברים ונשים אחרי גיל ארבעים, מגלים כי העור נראה קצת פחות מתוח ופחות רענן מתמיד. הסיבה לכך היא, שהחל מגילאי  -35 האלסטין אשר בעור מתחיל להעלם, כמו גם הקולגן והחלבונים שאמונים על הגנה ומתיחת העור. במקרים כאלה, חשוב לבחור קרם פנים שמכיל קולגן כמו גם קפסולות בהן חלבוני קולגן שאחראים על מתיחת העור, בכך ניתן להקנות לעור מראה צעיר. בנוסף לכך, רצוי לשנות את התזונה ולצרוך בעיקר ירקות ירוקים, בשר רזה ודגים. בזמן שרצוי להפסיק לעשן, לצרוך אלכוהול וסוכר – מוצרים שגורמים לכהות ורפיון העור.

כושר גופני

אחת הדרכים "להילחם בזמן" נעשית באמצעות שמירה על כושר גופני. גיל 40 הוא גיל מעולה להתחיל לתרגל יוגה, פילטיס, התעמלות אירובית, ריצה, הליכה ומשחקי כדור. בגיל זה, השרירים עדיין יכולים להבנות ולהתחזק, בעוד שבאמצעות אימון הדרגתי עם מאמן כושר אישי – אפשר להתחיל לבנות מסת שריר, להוריד במשקל ולהגמיש את הגוף.

מלתחה חדשה

כאשר אנו מגיעים לגיל ארבעים, חולצת הבטן שנהגנו ללבוש – לא תמיד מתאימה לגוף או לגיל. גם מכנסי העור שעמם יצאנו למסיבות – יכולים לצאת מן הארון היישר אל עמותות הצדקה. נעלי עקב גבוהות מידי, חולצות צמודות מאד, תכשיטים נוצצים במיוחד ושאר פריטים – גם הם כבר לא ממש רלוונטיים.

בגיל 40 המגמה היא שמירה על אלגנטיות, ניקיון ואופנה. נסו לקבל השראה ממגזינים וקבלו ייעוץ מסטייליסטית שתייעץ אודות הדרך האלגנטית להתלבש, החל מגיל 40 . זאת בהתאם לגזרה שלכם ולמבנה הגוף. בכך תוכלו להפטר מביגוד מצועצע ולבחור מלתחה חדשה ואלגנטית.

לסיכום, כאשר אנו מגיעים לגיל ארבעים אנו יכולים להראות במיטבנו, אפילו יותר מאשר בעבר. לכן חשוב להתחיל לטפח את המראה החיצוני, לשמור על כושר, לאכול נכון ובכך להראות נפלא!