רפי, איל ומשה אדרעי כאן לנוער בסיכון: עמותת אחינועם פועלת בכל הכוח

עמותת אחינועם פועלת בכל הכוח למען בני נוער בסיכון, וזאת מתוך לטרה לספק לכם הזדמנות שווה להצליח בלימודים כמו גם בשוק התעסוקה. בעידן שבו רבבות משפחות נאלצות להתמודד עם מציאות כלכלית לא פשוטה כמו גם מצב סוציו אקונומי נמוך, היכולת של העמותה לספק את המעטפת המקצועית מהווה קרש קפיצה משמעותי שמוביל לצמצום פערים וכן מימוש פוטנציאל שמגיע לידי ביטוי באמצעות ליווי אישי המתבצע לכל אורך הדרך. מייסדי העמותה בראשות רפי אדרעי עמותת אחינועם פועלת בכל ימות השנה לטובת נוער בסיכון, ועדות לכך ניתן למצוא הן באתר הרשמי של העמותה המציג את הפעילות הענפה בדמות חלוקה של מחשבים, חלוקה של מלגות בעבור ילדים ובני נוער עם רקע כלכלי נמוך לצד יצירת מעטפת אישית בדמות תוכניות ארוכות טווח באזורי הפריפריה.

קידום הזדמנויות בעבור בני נוער בסיכון

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך מטרה ליצור בעבו רכל בן נוער את היכולת להגשים את עצמו ואת היכולות שלו, לא משנה מאיזה רקע הוא מגיע. המטרה של העמותה הפועלת מזה שנים רבות היא לספק את ההזדמנויות הללו, בייחוד לאור נתונים מדאיגים – מעל ל 400 אלף תלמידים נותרו בזמן תקופת הקורונה ללא מענה טכנולוגי בדמות מחשבים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד משגרת הלימודים. זאת ועוד, הפערים החברתיים במדינת ישראל גדלו בהיקפים מדאיגים אשר משפיעים באופן ממשי על היכולת של בני נוער וצעירים להגשים את עצמם הן בתחום הלימודים והן בתחום התעסוקה. על כן, עמותת אחינועם פועלת ימים כלילות למען אותם בני נוער, וזאת מתוך מטרה ליצור שינוי ממשי בחייהם.

גיוס מחשבים וליווי אישי לכל אורך הדרך

עדות להצלחה של העמותה ניתן למצוא במענה אותם הם מקבלים לאורך כל ימות השנה כמו גם באירועים נקודתיים כמו למשל גיוס מחשבים שהתבצע בזמן מגפת הקורונה, וזאת מתוך מטרה לספק לתלמידים מעוטי יכולת מחשבים חדשים או מחשבים אשר עברו תהליך של חידוש לטובת לימודים מרחוק. המבצע נחל הצלחה אדירה וממשיך בימים אלו, כל זאת כחלק מיצירה של מעטפת אישית שנועדה לאפשר גם לתלמידים שאין ביכולתם לרכוש מחשב להיעזר בטכנולוגיה פורצת הדרך לטובת צמצום פערים. הליווי האישי אותו מעניקים המתנדבים של העמותה לצד פעילויות המתבצעות באזורי הפריפריה כמו בעיר צפת הם אלו שהופכות את העמותה למופת ודוגמה לעמותה שפועלת מתוך מטרה ליצור שינוי חיובי בחייהם של אלפי בני נוער, והיא אכן עושה זאת בהצלחה. עדות לכך ניתן למצוא הן בתגובות האוהדות אותה היא קיבלה והן בפניות רבות מצד משפחות ששמעו על הפעילות הענפה של העמותה ומבקשות לקבל סיוע.

רפי, איל ומשה אדרעי כאן לנוער בסיכון: עמותת אחינועם פועלת בכל הכוח

לסיכום, רפי אדרעי עמותת אחינועם ואחיו מהווים ללא ספק את הדוגמה לאזרחים שמחליטים להקים עמותות למען מטרות טובות, כמו צמצום פערים בחברה הישראלית בקרב בני נוער המוגדרים כנוער בסיכון ע"י רשויות הרווחה. מדובר בבני נוער שלא פעם נתקלים בקשיים שמונעים מהם לממש את הפוטנציאל הטמון בהם, ועל כן פעולת עמותת אחינועם לטובת הגברת הביטחון והדימוי העצמי, כל זאת בזכות תוכניות ארוכות טווח המתבצעות החל מגיל התיכון ועד להשתלבות בשוק התעסוקה בגילאים בוגרים יותר. המודעות של העמותה לרגישות ולצרכים של בני הנוער היא זו שהופכת אותה לייחודית ובעלת ערך משמעותי בחברה הישראלית אשר מתמודדת עם קיטוב ופערים שרק הולכים וגדלים, ובהתאם לכך משפיעים על העתיד של דור העתיד.