עושים סדר: מהי בדיקת PCR ומה ההבדל בינה לבין בדיקות קורונה אחרות?

בתקופה אנו חיים, בניסיון למגר את מגפת הקורונה על ידי מדינת ישראל וממשלות העולם, כולנו נדרשים במקרים מסוימים להציג תוצאה של בדיקה שלילית לקורונה. יחד עם זאת, נראה כי ישנן בדיקות שונות וקיים בלבול בין סוגים שונים, כאשר לא תמיד ברור באיזו סיטואציה יש לעשות כל בדיקה. ובכן, בדיוק בגלל שגם אתם תצטרכו בשלב מסוים לעשות בדיקה ככל הנראה, וזה לא משנה אם בגלל שמדובר על סטטוס חיסוני שמחייב אתכם לעשות בדיקה עבור תו ירוק, בשביל חופשה שאתם מתכננים וטיסה לחו"ל המחייבת הצגת בדיקה שלילית, או פשוט לצורך אירוע משפחתי או חברתי עתיר משתתפים, כזה שכדאי פשוט להגיע אליו הכי זהירים שניתן. על כן אנו רוצים להסביר על ההבדלים בין הבדיקות השונות, איך הן עובדות ומתי נדרשת כל בדיקה.

בדיקת PCR

בדיקת PCR היא זו הידועה כבדיקה הארוכה יותר שתוצאותיה מתקבלות תוך זמן ארוך יותר, בדרך כלל 24 שעות. בדיקת ה-PCR נחשבת למדויקת יוקר ועל כן במרבית המקרים היא גם יקרה יותר מבדיקות אחרות. מתי צריך את הבדיקה הזו? ובכן, זוהי הבדיקה הנדרשת לצורך טיסה לחו"ל, כאשר בדיקות אחרות ובדיקת אנטיגן לא תופסות לצורך כך מלבד במקרים ספציפיים של מדינות מסוימות שאישרו זאת. בדיקת ה-PCR תתקבל לרוב עד 24 שעות לאחר הדגימה והיא מתאימה לטיסות שכן הבדיקה צריכה להיות בתוקף של 48 שעות ממועד הטיסה. אם אתם מחפשים בדיקת PCR במחיר הוגן בפריסה רחבה ברחבי הארץ, אתר AIDG מאפשר לכם להזמין מראש בדיקת PCR בעלות של 99 שקלים בלבד, מחיר נמוך יחסית בשוק. תוכלו לעשות את הבדיקה בכל רחבי הארץ, מהצפון ועד לאזור באר שבע בדרום ואת התשובות מקבלים כמובן תוך 24 שעות אך לרוב עוד הרבה לפני.

בדיקת אנטיגן

בדיקת אנטיגן היא מה שנקרא הבדיקה המהירה של קורונה. מרגע לקיחת הדגימה תתקבל תשובה בתוך רבע שעה פחות או יותר. שימו לב כי ישנן כאמור מדינות שמכירות בבדיקה זו לצורך כניסה לחו"ל. בדיקות האנטיגן במקומות שונים אלו הן הבדיקות שצריכים לעשות אנשים שהחליטו לעשות פחות משלושה חיסונים (שניים ראשונים + בוסטר) מתוך בעלות מלאה על גופם ועל חירותם וכעת כדי להיכנס למקומות שונים הם נאלצים להוציא תו ירוק דרך בדיקת האנטיגן שתוקפו הוא ל-24 שעות מרגע הבדיקה.

בדיקה ביתית

מהי אם כך הבדיקה הביתית? ובכן, אלו הן בדיקות שניתן לקנות בחנויות נוחות וברשתות פארם. הבדיקות הללו זהות לבדיקות אנטיגן אך הן אינן מאפשרות להוציא איתן תו ירוק. זוהי בדיקה שמתאימה כאשר אתם רוצים להוכיח שאת בריאים שלא במסגרת חוקית כלשהי המחייבת בדיקה מסוג מסוים, אלא למשל באירועים חברתיים כאשר רוצים להיזהר.

עושים סדר: מהי בדיקת PCR ומה ההבדל בינה לבין בדיקות קורונה אחרות?

מתי לקבוע את הבדיקה?

אם מדובר על בדיקת PCR יש לקבוע אותה מראש למועד שיהיה עד 48 שעות לפני הטיסה ורצוי שיהיה מרווח גדול של זמן ככל הניתן. לגבי בדיקת האנטיגן והתו הירוק, הרי שזוהי בדיקה מהירה ולכן עושים אותה מעכשיו לעכשיו. ניתן למצוא באינטרנט את הרשימה המלאה של נקודות הדגימה ופשוט להגיע ולקבל את התוצאות בתוך רבע שעה עד עשרים דקות.

בשורה התחתונה, חשוב לברר בדיוק איזו בדיקה מתאימה לכם לפני שאתם עושים אותה ובהחלט מומלץ להיעזר בשירותים המהירים של חברת AIDG שתאפשר לכם לקבוע מראש תור למגוון בדיקות קורונה שונות בהתאם לצורך שלכם.