חושבים ירוק: 5 פעולות שיעזרו לכם לשמור על איכות הסביבה, בבית ובעבודה

למרות שהמודעות לסביבה ירוקה עלתה, עדיין רבים סבורים כי היכולת לשמור על איכות הסביבה בבית או בעבודה עלולה לגרום לטרחה רבה. מדובר בטעות, וזאת בשל העובדה כי ישנן לא מעט פעולות אותן תוכלו לנקוט לטובת שמירה על הסביבה. מהן חמשת הפעולות הפשוטות ביותר? להלן הפרטים.

שמירה על סביבה ירוקה: כך גם אתם תוכלו לתרום לעולם ירוק יותר

אין ספק כי המודעות להתחממות הגלובלית ולמצבו העגום של העולם בכל הקשור לזיהום אוויר עלו באופן משמעותי, לא מעט בזכות ארגונים כמו גם אנשים פרטיים שהחלו  ליישם בחיי היום יום שלהם פעולות פשוטות שנועדו להפחית עד כמה שאפשר את רמת הזיהום. עם זאת, עדיין התפיסה הרווחת סבורה כי מדובר בצעדים דרסטיים מדי, אולם ניתן בהחלט לתרום לסביבה נקייה וירוקה גם בבית וגם במשרד, כפי שנציג כעת.

הוצאת חשבונית אונליין דרך icount

קצב שריפת היערות בעולם משפיע באופן משמעותי על ההתחממות הגלובלית, לא מעט בשל הביקוש האדיר לייצור של נייר. החדשות הטובות הן שכיום ניתן להימנע משימוש בנייר דרך הוצאת חשבונית באינטרנט, וזאת באופן קל ופשוט. חברה אשר מציעה לכם לבצע את התהליך באופן מהיר, יעיל ובהתאמה אישית היא חברת icount. דרך החשבונית של חברת  icount ניתן לתרום באופן משמעותי לאיכות הסביבה – ולסביבת עבודה אקולוגית המבוססת על שימוש באמצעים דיגיטליים, במקום שימוש בזבזני בנייר.

הפרדת אשפה

דרך מצוינת לשמור על סביבה ירוקה היא באמצעות הפרדה של אשפה. אם בעבר נדרש היה לגשת למקום מרוחק בעבור הפרדה של פסולת, כיום בכל רשות מקומית ישנם פחים ייעודים בהם ניתן להשתמש לטובת הפרדה של נייר, פלסטיק ועוד. המשפט "הזבל של אדם אחד הוא הזהב של אחר" בהחלט רלוונטי בכל הקשור לאיכות הסביבה, וזאת בשל העובדה כי הזבל אותו אתם זורקים לפח עובר תהליך מחזור ובכך מפחית באופן משמעותי את הפגיעה הסביבתית. בנוסף לכך, אם בדיוק עשיתם סדר בארון ויש לכם בגדים שאתם לא משתמשים יותר, רצוי בהחלט לתרום אותם במקום לזרוק.

חושבים ירוק: 5 פעולות שיעזרו לכם לשמור על איכות הסביבה, בבית ובעבודה

החלפת נורות

פעולה פשוטה שניתן לבצע הן בבית והן במשרד היא החלפה של נורות להט לנורות לד (ולאחרונה אפילו חל איסור בחוק על מכירה של נורות להט). נורות להט לא רק מבזבזות חשמל אלא גם תורמות באופן משמעותי להגברת זיהום האוויר וההתחממות הגלובלית. החלפה לנורות לד שנחשבות לנורות העתיד מהוות הזדמנות מצוינת לתרום לסיבה, וזאת בשל העובדה כי מדובר בנורה עם נצילות גבוהה מאוד כמו גם חסכונית מבחינת צריכת החשמל. מדובר בפעולה קלה שכל אחד מאיתנו יכול לבצע, ובכך לחולל שינוי קטן אך עדיין משמעותי בעבור עולם ירוק יותר.

שימוש בשקיות בד

המשרד לאיכות הסביבה החל בשנים האחרונות להטמיע רפורמה אשר במסגרתה נדרש לשלם בעבור שימוש בשקיות פלסטיק. הרפורמה הזו אומנם הצליחה אולם עדיין הישראלים נוהגים לבצע את הרכישות שלהם באמצעות שקיות פלסטיק מזהמות, במקום שקיות בד. שקית בד מהווה הזדמנות מעולה לשמור על הסביבה אך גם ליצור תרומה אמיתית של הפחתה בשימוש בשקיות לטובת שקיות בד שיכולות

חיסכון במים

כידוע, בישראל קיים מחסור חמור במים. מאחר ויש חשיבות עצומה לחיסכון במשק המים בעקבות צמצום המאגרים ברחבי העולם, רצוי להשקות את הגינה רק בשעות הערב כמו גם מקפידים לוודא כי הברז סגור, גם בשעה שאנו שוטפים כלים. ניתן לבצע רכישה של חסם מים המאפשר לשלוט בצורה טובה יותר על קצב יציאת המים, ובהתאם לכך ליצור מערך של חיסכון במים המתבצע גם בבית וגם במקום העבודה.