מקצועות העתיד: התחומים הכי מבוקשים לעבודה בישראל

מדעי המחשב

ענף התעסוקה משתנה בצורה דרסטית בשנים האחרונות, בשל כניסה של אמצעים טכנולוגיים רבי עוצמה. מהם התחומים הכי מבוקשים לעבודה בישראל כיום ובעתיד? להלן הסקירה המלאה.

מקצועות העתיד: לגזור ולשמור

אם בעבר המקצועות המבוקשים ביותר לתעסוקה במדינת ישראל היו מקצועות מסורתיים כמו עריכת דין, רפואה, רואה חשבון ומורה, כיום ניתן לראות שינוי דרסטי אשר גורם ללא מעט ישראלים לבצע חשיבה מחודשת הנוגעת למקצוע שלהם. ע"פ הערכות של מומחים בתחום התעסוקה, ב 20 השנה הקרובות מקצועות רבים עלולים "להיעלם" מהעולם בשל אמצעים טכנולוגיים המחליפים את בני האדם במגוון תפקידים. בשל כך, נדרש לבצע היערכות והתאמה לעידן חדש בכל הקשור לתעסוקה. מהם מתחומים המבוקשים אשר אותם מומלץ להכיר בעבור עתידכם המקצועי כך שלא תישארו מאחור? להלן הפרטים:

מדעי המחשב

אחד התחומים המבוקשים ביותר הוא מדעי המחשב. תחום מדעי המחשב מבוקש ביותר בקרב צעירים וצעירות, בשל אופציות התעסוקה הרבות וכן התנאים המצוינים אותם ניתן לקבל במסגרת עבודה בחברות הייטק וטכנולוגיה. מדעי המחשב הוא למעשה תחום רחב הכולל מגוון רחב של מקצועות הדורשים הכשרה מקיפה, בין אם מדובר בתארים מתקדמים או בקורסים ייעודים. המקצועות המבוקשים בתוך התחום של מדעי המחשב כולל אנליסטים, מנהלי תוכנה, מהנדסים וטכנאים

תוכן

התוכן הוא המלך, ובעידן שבו רבים משתמשים ברשתות החברתיות ובאתרים לצורך איתור של מוצרים/שירותים, עולה הביקוש לכותבי תוכן. תחום כתיבת התוכן הוא תחום מרתק הכולל בין היתר כתיבה שיווקית, אינפורמטיבית ומקצועית,  ובעבור נשים וגברים אשר מחליטים לעסוק במקצוע ניתן להבטיח לא רק משכורת נאה אלא גם אפשרות לעבודה מרחוק, מכל מקום ובזמן שנוח.

אתיקה מקצועית

בעידן שבו חברות וארגונים נתונים תחת מתקפה בשל היותן מזהמות ואי ירוקה כלפי הסביבה, אתיקה מקצועית מהווה ללא ספק את מקצוע העתיד. מדובר במשפטנים אשר מקבלים הכשרה ספציפית לצורך אתיקה מקצועית, וזאת מתוך מטרה לספק לארגונים וחברות פיקוח ובקרה הנועד לייצר אחריות תאגידית.

טיפול

מקצועות הסיעוד, רווחה ובייחוד תחום התזונה יזכו ע"פ הערכות לחיזוק משמעותי בשנים הבאות, בשל הביקוש ההולך וגובר מצד הציבור לקבל טיפולים מתקדמים במגוון תחומים. תחום התזונה למשל מהווה הזדמנות מצוינת לא רק לצורך שינוי חייהם של אנשים, אלא גם לצורך יצירת אורח חיים מאוזן, בשל נתונים מבהילים בכל הקשור לאחוזי ההשמנה של גברים ונשים כמו גם ילדים אשר רק הולכים ומטפסים מבחינת הנתונים.

אקולוגיה

תחום האקולוגיה הוא תחום חדש יחסית, אולם הוא יהפוך ללא ספק למקצוע העתיד ככל שהמחקר בתחום ימשיך להתבצע. הדרישה לאנשי מקצוע בתחום האקולוגיה רק הולכת וגוברת, בשל ההבנה כי בשל תהליכי זיהום אוויר והתחממות גלובלית משפיעים באופן משמעותי על איכות החים. בשל כך, הדרישה לעובדים בתחום מדעי החיים והאקולוגיה בפרט לגמרי מצויים בתוך מקצועות העתיד.