לא להתייאש: איך שומרים על גישה חיובית בתהליך חיפוש עבודה?

חיפוש עבודה

חיפוש עבודה זה לא דבר קל. הבטחון העצמי יורד בשל השינוי הגדול שקרה, דמי האבטלה אינם גבוהים, ומצב הרוח – ירוד. אבל איך אפשר בכול זאת למצוא עבודה? שמירה על גישה חיובית וחיפוש ממוקד, יסייעו למצוא את המשרה המתאימה. הנה כמה טיפים להצלחה בחיפוש:

חיפוש ממוקד

כשאתם מחפשים עבודה מומלץ לבצע חיפוש בפלטפורמות יעילות, כמו בלוחות דרושים טובים בהם אפשר למקד את החיפוש ע"פ קטגוריות. עוד אפשר להשתמש ברשתות החברתיות שמאפשרות חשיפה למודעות דרושים או הגשת מועמדות למשרות שונות. מקדו את החיפוש שלכם. למשל, אם אתם מחפשים עבודה בהייטק, הכנסו ללוחות שעוסקים בתחום או לקבוצות הייטק. כיום יש המון משרות הייטק בשוק: חיפוש ממוקד יוביל אתכם למטרה ולמשרה מתאימה.

התמדה

שלחתם קורות חיים לעשרות חברות אבל טרם חזרו אליכם? אל תתייאשו! ייתכן שיש לכך סיבה. מחפשי עבודה שנדחו פעם אחר פעם מוצאים לבסוף את המשרה המתאימה להם ביותר, דווקא אחרי דחיות רבות. אם תתמידו בחיפוש ולבסוף תמצאו משרה שהולמת את הכישורים שלכם: תוכלו להביט לאחור בסיפוק ולהבין כי הדחיות שקיבלתם נועדו כדי לקדם אתכם לתפקיד מתאים יותר.

חיפוש עבודה

שיפור קורות החיים

אם עבדתם מספר שנים בחברה או בעסק וכעת אתם מחפשים עבודה, ייתכן שקורות החיים שלכם דורשים שיפוץ. בחנו מחדש את קורות החיים והוסיפו פרטים חדשים.  מחקו ניסיון שאינו רלוונטי ורעננו את המסמך.  יצירת קורות חיים ע"פ הכללים ובאמצעות אנשי מקצוע מומחים תספק לכם יתרון ממשי.

הכנה לראיון עבודה

התכוננו לראיון העבודה. אם נקבעה לכם פגישה בחברת הייטק, במשרד, עסק או ארגון: נסו לברר אודות מקום העבודה. הכנסו לאתר האינטרנט של המעסיק, הבינו מהן המטרות של הארגון ונסו לבצע אדפטציה של הדרך שבה תדברו עם המראיין על המשרה. הגיעו אל הריאיון חמש דקות מוקדם יותר, לבשו לבוש ייצוגי והיו רעננים. חשוב לישון טוב לפני ראיון עבודה, לנקות את הראש בפעילות נעימה, כמו ספורט, תרגול יוגה, מדיטציה וכולי.

ניצול זמן פנוי לעשייה

זה נכון שקשה לפתח יצירות, רעיונות או יוזמות כשחרב האבטלה מרחפת מעל הראש, ובכול זאת מעבר למצב נפשי רגוע יותר ומחשבה על הזמן הפנוי שעומד כעת לרשותכם – יכולים לייצר לא מעט הזדמנויות ויוזמות. יש לא מעט סיפורים על עובדים שפוטרו שמצאו תשוקה חדשה בזמן האבטלה, או שעברו לתחום אחר כמו מעבר ממשרה אפורה אל תחומי היצירה והאומנות, הבישול, או הכתיבה. יש את מי שהפך לעצמאי והקים עסק מצליח! נסו לבדוק כיצד ניתן לנצל באופן נכון את הזמן הפנוי ובדרך שתקדם את החלומות שלכם. בין היתר תוכלו להקדיש את הזמן הפנוי לדברים שתמיד רציתם לעשות אך לא היה לכם זמן אליהם, כמו פעילות ספורטיבית, האזנה להרצאות, הרשמה ללימודים, התנדבות, בילוי זמן נוסף עם הילדים וכדומה.