מה מציעה הרפואה האלטרנטיבית?

הרפואה האלטרנטיבית תופסת בעשור האחרון מקום של כבוד, וזאת לאחר שנים של ספקולציות לגבי יעילותה. האם אנו בדרך למהפכה? ובכן, אנחנו כאן בכדי להציג את כל הפרטים אודות רפואה אשר מציעה מגוון רחב של פתרונות וסיוע, כפי שנסביר כעת.

רפואה אלטרנטיבית: היצע גדול של אפשרויות

זה לא סוד שהרפואה האלטרנטיבית תופסת מקום נכבד מאוד בחייהם של רבבות בני אדם, וזאת בשל שורה ארוכה של מחקרים אשר הציגו ממצאים חד משמעיים אשר נוגעים לתרומה של עולם הרפואה האלטרנטיבי. חשוב לציין כי הרפואה האלטרנטיבית אינה מחליפה את הרפואה הקונבנציונאלית, אלא היא מגיעה במקום של סיוע ותמיכה, בעבור מגוון רחב של מצבים רפואיים. מהם? אנחנו כאן בכדי להציג כמה מהפתרונות החדשניים בהם גם אתם תוכלו להתנסות, מתוך הבנה כי שילוב בין השניים יכול לתרום בעבור איזון.

חדר מלח

חדר מלח נחשב לאחד הפיתוחים המסקרנים בתחום של רפואה אלטרנטיבית, וזאת לאור הקמה של חדרי מלח אשר יכולים לתרום באופן משמעותי בעבור טיפול בבעיות נשימה ואלרגיה. מאחר ומדבור בחדרים אשר נבנים באמצעות גושי מלח טבעיים, לאחר כניסה לאחר ניתן להרגיש הקלה משמעותית בצינון בשל יכולת המלח לספוח את הנוזלים, ובהתאם לכך לפתוח את תעלות הנשימה. ריכוז גבוה של המלח מאפשר גם להקל על תסמינים של אלרגיה, ולכן מדובר בטיפול נהדר בעבור מבוגרים כמו ילדים אשר סובלים מבעיות נשימה ומעוניינים לשלב בין טיפול קונבנציונאלי לבין טיפול אלטרנטיבי תומך. בשנים האחרונות נפתחו לא מעט חדרי מלח בישראל, והם זוכים לביקוש אדיר מצד הקהל הישראלי אשר מבקש לעבור את הטיפול בחדר מלח.

מה מציעה- הרפואה האלטרנטיבית

דיקור סיני

זה למעלה מ 2,000 שנה שהרפואה הסינית מהווה חלק בלתי נפרד מהרפואה האלטרנטיבית, ובייחוד דיקור סיני. שימוש במחטים בזמן הדיקור יכול לתרום לטיפול בבעיות בעיכול, כאבי מפרקים וכן מערכת הנשימה. למעשה, אם בעבר דיקור סיני התבצע ע"י מטפלים עצמאיים כיום גם בבתי החולים ובמרפאות קופות החולים מטפלים בדיקור סיני, בשל הוכחות מצד מחקרים אשר מצאו כי בזמן דיקור סיני הגוף משחרר אנדורפינים אשר תורמים למצב הרוח כמו גם הקלה על כאב.

רפלקסולוגיה

מדובר בטיפול אשר במסגרתו מתבצע אבחון של כף הרגל, מתוך הנחה כי כף הרגל היא למעשה המפה של כל האיברים בגוף. מדובר בטיפול מצוין בעבור אנשים אשר סובלים מחולשה, עייפות, כאבי מחזור, כאבי ראש, בעיות במבנה השלד והגב, לחצים ועוד. הטיפול נחשב למסורתי ומתבצע באמצעות עיסוי של כף הרגל, ומטופלים אשר עברו את הטיפול דיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה מאוד והקלה משמעותית בתסמינים. מאחר ומדובר באבחון, חשוב ליצור קשר עם מטפל מוסמך אשר עבר הכשרה בתחום כמו גם בעל מיומנות גבוהה, וזאת בכדי לקבל טיפול משלים הוליסטי.