לא רק לנשים: על הסרת שיער לגברים

מאז ומתמיד, בני אדם חפצו בדרכים יעילות להסרת שיער מהגוף והראש. בעוד שבעבר נעשה שימוש בשיטות כמו תלישה, גילוח וחומרים כימיים, הטכנולוגיה המודרנית הביאה לשיטת הסרת השיער היעילה והקבועה ביותר – הסרת שיער בלייזר. הסרת שיער בלייזר הפכה בשנים האחרונות לאחת השיטות הנפוצות והמבוקשות ביותר להסרת שיער בלתי רצוי מהגוף והפנים. היתרונות הרבים של שיטה זו כוללים הסרה ממושכת לטווח ארוך, יעילות גבוהה ופעולה בטוחה ללא צלקות או כוויות.

מהי הסרת שיער בלייזר?

בעיקרון, הסרת שיער בלייזר היא טכניקה קוסמטית המבוססת על שימוש באנרגיית אור מרוכזת ממקורות לייזר ייעודיים. הקרן האופטית של הלייזר נבלעת על ידי פיגמנט המלנין בשורשי השערה ומומרת לאנרגיית חום. החום הזה מחסל את שורש השערה ומונע את גדילתו מחדש.

שיטות רווחות להסרת שיער בלייזר

ישנן מספר טכנולוגיות לייזר שונות הנבדלות זו מזו במספר היבטים חשובים.

 • לייזר אלכסנדרייט: זהו הלייזר הוותיק ביותר להסרת שיער שהוכיח את עצמו כיעיל ביותר עבור שיער כהה ועבה. קרן הלייזר נבלעת על ידי פיגמנט המלנין הכהה ופולטת אנרגיית חום הגורמת לנזק בלתי הפיך לשורש השערה. לייזר זה אידאלי להסרת שיער עבה מהגוף.
 • לייזר דיודה: שיטת הסרת שיער בדיודה היא אחת השיטות הזולות והנגישות ביותר, וניתן למצוא אותה במכונים רבים. מנגנון הפעולה דומה, אך כאן נוצרת קרן אדומה מתמשכת מראשי לייזר רבים הנעים לאורך האזור המטופל. השיטה אידאלית למקומות צפופים כמו הפנים.
 • לייזר NDYag: לייזר זה פולט קרן אינפרא-אדומה בעלת רזולוציה וספקטרום אור ייחודיים. יתרונו הוא היכולת לטפל ביעילות גם בשיער בהיר יותר ולא רק כהה. הוא גם מותאם לטיפול בשיער של עור בהיר שבו המסלול ממוקד בשורש השערה.

התאמת הלייזר הנכון לכל שיטה לייזר יש יתרונות וחסרונות משלה, והבחירה תלויה במספר גורמים:

 • סוג השיער – צבעו, עובי וכמות
 • טון העור – עור בהיר מחייב טכנולוגיה מסוימת
 • אזור הגוף המטופל – סבוך/פשוט, גדול/קטן
 • מחיר הטיפול
 • זמינות המכשיר והרופא המנוסה

בדרך כלל, הטיפול האידאלי הוא שילוב של יותר משיטת לייזר אחת, על מנת לקבל תוצאות מיטביות לכל אזורי הגוף. חשוב להיוועץ במומחה להסרת שיער בלייזר שיוכל להמליץ על התאמה אישית עבורכם.

היתרונות של הסרת שיער בלייזר

הסרת השיער בלייזר הפכה לאחת הפרוצדורות הקוסמטיות הפופולריות ביותר בזכות מספר יתרונות משמעותיים:

 • פתרון קבוע: בניגוד לגילוח או לתלישה של השיער שבהן הוא חוזר לצמוח, הסרת שיער בלייזר מונעת צמיחה חוזרת לצמיתות.
 • נוחות: אזורים גדולים יכולים להיעשות בפגישה אחת קצרה יחסית.
 • מהירות: בלייזרים מתקדמים משך הטיפול קצר ביותר והתוצאה מיידית.
 • בטיחות: השיטה בטוחה לגמרי ללא סיכונים לעור כאשר מבוצעת כהלכה.

למי מתאים הטיפול?

הסרת שיער בלייזר מתאימה לגברים ולנשים כאחד, מכל הגילים והגוונים הסובלים מצמיחת יתר של השיער במקומות שונים בגוף. זוהי פעולה קלה שאינה מצריכה זמן החלמה, המתאימה להסרת שיער מכל האזורים – רגליים, זרועות, פנים ואפילו אזורים רגישים כמו בית שחי ומפשעות.

לסיכום

בשל היתרונות והנוחות של הפרוצדורה, הסרת שיער בלייזר הפכה לפתרון הנפוץ והדרך הטובה ביותר להשגת עור חלק ונקי לטווח ארוך. המפתח להצלחה הוא תמיד בידיים מנוסות של רופאים או קוסמטיקאים מומחים לטיפול בלייזר.

 

 

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.