בעלי עסק קטן? הגיע הזמן שתכירו את שירות גיבוי בענן לעסקים

גיבוי בענן לעסקים

בעלי עסקים קטנים, טרודים באופן שגרתי בלא מעט משימות. על רקע זה, ניתן דגש מיוחד לדברים שקרובים יותר ל"ליבה העסקית" של הפעילות וישנה נטייה להזניח דברים אחרים, דוגמת גיבוי. אלא שזו טעות גדולה. מה גם, שיש לכך פתרון מצוין, אשר גם נותן מענה מלא לגיבוי וגם עושה זאת בקלות ובעלות נוחה.

פתרון פופולארי וזמין

שירות גיבוי בענן לעסקים, הוא כיום פתרון פופולארי במיוחד לנושא הגיבוי. דוגמה לכך, מספק פתרון פשוט לשימוש של חברת GNS, שאחת מהתמחויותיה היא שירותי גיבוי מסוג זה. השרות זמין במחיר של החל מ-$12 לחודש, כך שהוא בהישג ידו של כל עסק. התקשורת מול שרות הגיבוי מוצפנת והמידע שלכם מאוחסן באופן מוגן, עם אמצעי אבטחה שונים. עבור כל היבט טכני שלא ברור או שדורש סיוע, זמינה התמיכה הטכנית של החברה.

למה גיבוי?

גיבוי הוא אמצעי קלאסי, להתגוננות ממקרים של אובדן או שיבוש מידע. הוא גם מסייע לשמור גרסאות ישנות של קבצים שונים. מגוון תסריטים עשויים להביא לצורך בשחזור מידע מגיבוי. זה יכול להיות טעות אנוש כמו מחיקת קובץ חיוני בלי כוונה, תקיפת האקרים (שמהן ניתן להתגונן), נזק פיזי כמו שריפה ועוד. גיבוי מספק לכך פתרון פשוט ונוח למדי ולאור עלויות האחסון הנמוכות, כל עסק יכול להרשות לעצמו לגבות היקפי מידע עצומים. ואכן, בעסק ממוצע ואפילו עסק קטן, מצטברות כמויות מידע רבות ביותר, באופן קבוע ומהיר. בדומה לכך, מתבצעים שינויים מתמידים בקבצים מסוימים ויש צורך לגבות מגוון רחב של אלמנטים. מאחר שמידע זה הוא ברובו נכס עסקי חשוב ביותר, ברורה חשיבות השמירה הקפדנית עליו, כולל גיבוי.

למה בענן?

במסגרת שירותי גיבוי בענן הגיבוי מתבצע מרחוק, אל שרתי ספק השרות. בצורה כזו, הגיבוי שלכם נמצא במקום בטוח, כך שהוא אינו תלוי בנזקים מקומיים בתוך העסק. אלה בדיוק אותם נזקים, אשר עשויים לדרוש שחזור מגיבוי. כלומר, גם אם כל העסק יפגע, החומר שגובה עדיין יהיה זמין לשחזור. גיבוי בענן נוח במיוחד, מאחר שהוא זמין מכל מקום ובכל זמן וכך גם לגבי השחזור. תודות לאוטומציה נרחבת, ניתן לבצע גיבויים באופן אוטומטי, בתדירות הרצויה. גם תהליך השחזור מגיבוי, יכול להיות מהיר למדי.

למי זה מתאים

כפי שהבנתם מההסבר בהתחלה, גיבוי נחשב לדבר חיוני עבור כל עסק, ללא יוצא מהכלל. כך שהשאלה לגבי גיבוי בענן, היא לא האם זה מתאים לכם (שעל כך התשובה חיובית), אלא למי זה מתאים במיוחד? הדבר מתאים במיוחד, לעסקים שרוצים לצמצם שימוש פנימי מסורבל ויקר במחשוב. עסקים קטנים ולא רק, ימצאו ששירות גיבוי בענן חוסך להם כסף וטרחה בצורה כזו. כמו כן, זה הוא שרות שבו משתמשים לקוחות רבים של הספק במקביל. כתוצאה מכך, עלותו נוחה במיוחד. עוד סוג עסקים או יותר נכון מצב של עסקים בו הדבר מתאים במיוחד, הוא כאשר הדרישות משתנות מאוד. עסקים חדשים למשל, שבהם אופן הפעילות עדיין בגיבוש, חווים שינויים רבים. בעסקים כאלה, גיבוי בענן הוא פתרון מאוד נוח. אם אתם עסק קטן בצמיחה מהירה, דרישות האחסון שלכם עשויות לצמוח במהירות ובהתאם לכך, גם דרישות הגיבוי. במקום לבזבז משאבים יקרים על הוספת חומרה פנימית לשם כך והרחבת הטיפול העצמי בגיבוי, גיבוי בענן מאפשר לכם סקלאביליות פשוטה ונוחה. במילים אחרות – גמישות מרבית.

לסיכום

שירותי גיבוי ענן, הם סוג שירותים שכדאי לכל עסק להכיר ובמיוחד לעסקים קטנים.